Temat Rzeka

W ramach projektu Temat Rzeka pejzaż Włodawy wzbogacił się o nowe instalacje artystyczne. Temat Rzeka to wystawa w przestrzeni miejskiej, angażująca artystów sztuk wizualnych, którzy w swoich pracach wyrażają charakter kresowej Włodawy. Tematem przewodnim jest rzeka Bug, która łączyła dawniej wielokulturowe lokalne społeczności, a dziś jest symbolem pogranicza.

– Wykorzystując najciekawsze zjawiska sztuki współczesnej, chcemy podkreślić międzykulturową więź ziemi włodawskiej, stosując różne innowacyjne formy i techniki artystyczne – mówi Julita Fajks-Mitkowska. – Sztuka staje się formą dialogu tradycji i nowoczesności, a rzeka Bug symbolem tolerancji, ludzkich więzi i medium dla wszelkich wyobrażeń o dawnym i dzisiejszym pograniczu. Instalacje artystyczne na terenie miasta tworzone przez najbliższe lata wykreują współczesny pejzaż kulturowy, zmieniając swoje położenie, migrując – tak, jak płynie i każdego roku zmienia się dzika rzeka Bug.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Temat Rzeka"

  1. Kto kazała sypać solą chodniki z kostki betonowej w mieście ???!!!

  2. Dobrze że posypali bo jakbyś upadł i trafił do włodawskiego szpitala.

  3. Rozumiem że zlasowanie kostki po soli to nie jest dla was problem. Są inne środki do betonu … Może trochę droższe ale nie będą kosztować tyle co nowa kostka. Nie ma to jak zjadać własny ogon. Życzę dobrego samopoczucia.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.