Tanie mieszkania – mrzonka czy nadzieja?

Wielomilionową pomoc dla mieszkańców takich regionów, jak powiat włodawski, zadeklarował minister Michał Cieślak, propagując ideę tanich mieszkań w ramach projektu Mieszkanie dla Rozwoju.

We Włodawie gościł Michał Cieślak – minister odpowiedzialny w Radzie Ministrów za rozwój samorządów. Przedstawił program Mieszkanie dla Rozwoju. Do powiatu włodawskiego ministra zaprosił przed dwoma tygodniami Andrzej Romańczuk – starosta włodawski podczas swojej wizyty w Warszawie. Pośrednikiem w tych rozmowach był senator Józef Zając.

W Małej Synagodze włodawskiego muzeum minister M. Cieślak spotkał się głównie z gospodarzami miasta i gmin powiatu włodawskiego oraz powiatu chełmskiego. W wyjaśnianiu idei programu pomagał mu Bartłomiej Druziński – prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– To kompleksowy rządowy program, który ma wspierać rozwój samorządów terytorialnych, mieszkalnictwo i lokalną społeczność – mówił minister.

Sensem całego projektu jest partnerstwo państwa i gmin. Państwo ma w całości pokryć koszty budowy tanich mieszkań, zaś gminy w aporcie mają włożyć swoje grunty pod budowę tych mieszkań. Będą one przeznaczone przede wszystkich dla ludzi o niskich zarobkach lub bez pracy, którzy nie mogą zaciągnąć kredytów mieszkaniowych. Czynsze mają być też wyjątkowo niskie, a najemcy po okresie np. 15 lat będą stawać się ich właścicielami.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Tanie mieszkania – mrzonka czy nadzieja?"

  1. Panie Starosto i Panie Burmistrzu może dadzą Państwo przykład i z łopatą do odśnieżania pomogą w usuwaniu śniegu z ulic naszego powiatu i miasta. Ja jak inni mieszkańcy pomożemy. Dziwi nas że wiele ciągników i cieżkiego sprzętu jeździ z podniesionymi pługami. Mieszkańcy powiatu i miasta zaczynają sami wywozić hałdy śniegu. Czy trzeba zacząć wystawiać faktury dla miasta i powiatu?

  2. Ku. czemu nie odśnieżane ulice są!!!! Breja taka ze jechać się nie da, co macie problemik z ustaleniem do kogo jaka ulica należy to miasta to powiatu!!!! Koleiny tylko same!!! Na Jp II ciężko przejechać sprzętem przy parkingu tym przy ulicy, to samo na pozostałych ulicach miasta, szlag trafia!!!

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.