Szpital rozszerza działalność o bardzo ważną usługę

Od grudnia we włodawskim szpitalu pacjenci są kompleksowo badani w kierunku chorób serca i układu krążenia. Dyrekcji udało się pozyskać do współpracy trzech lekarzy o specjalizacji kardiologicznej i zaopatrzyć oddział w niezbędny i profesjonalny sprzęt. Pacjenci przyjmowani są na oddział ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. – Jeśli w ten sposób uratuje się choć jedno ludzkie życie, to znaczy, że było warto – mówi jedna z pacjentek.

Powiat włodawski, ze względu na położenie i niewielką gęstość zaludnienia, niemal od zawsze był mocno zaniedbany pod względem kardiologicznym. Brak takiego oddziału w szpitalu oraz duża odległość od najbliższych ośrodków, w których tacy specjaliści przyjmują, powodował, że wielu mieszkańców, mimo objawów chorób układu krążenia, zaniedbywało leczenie.

Sytuacja zmieniła się pod koniec 2022 roku, kiedy we włodawskim SP ZOZ uruchomiono profil kardiologiczny w oddziale chorób wewnętrznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci mają możliwość dostępu do opieki kardiologicznej i wykrywania ewentualnych problemów sercowo-krążeniowych. Osoby chętne na badania, które zgłosiły się do nas wcześniej ze skierowaniem od lekarza specjalisty bądź rodzinnego, są zapraszane są na oddział.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Szpital rozszerza działalność o bardzo ważną usługę"

  1. Byłam na takim badaniu opieka całego personelu szpitala profesjonalna ,lekarze kardiolodzy z Lublina pełni empatii do pacjenta ,z uwagi na trudny dostęp do kardiologa we Włodawie zaniedbałam swoje zdrowie ,porobiono mi wszelkie badania ,przepisano leki,otrzymałam skierowanie na koronografie do Kraśnika na kardiologie jadę 30 Stycznia .Jestem bardzo zadwolona z tego programu i POLECAM każdej osobie potrzebującej pomocy.Serdecznie dziękuję za opiekę i możliwośc leczenia.

  2. Kłamstwa i kasowanie komentarzy przez elbi w tej sprawie,ten też usuniecie?

  3. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarz