Szkoła z Korolówki-Osady awansowała w olimpiadzie ZUS

Uczniowie szkoły z gminy Włodawa wezmą udział w wojewódzkim etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Już w marcu powalczą o awans do ogólnopolskiego finału.

W szkolnym etapie olimpiady wzięło udział prawie 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. – Uczestnicy olimpiady pogłębiają wiedzę o ubezpieczeniach i świadczeniach, z którymi zetkną się w przyszłości i z naszej perspektywy to największa korzyść tego projektu. Uczniowie mogą również liczyć na atrakcyjne nagrody, wśród nich są między innymi indeksy na studia na wielu polskich uczelniach – zaznacza Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju.

W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada, uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego, komu przysługuje emerytura i jakie składki obowiązkowo płaci za siebie przedsiębiorca. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zmierzy się ze sobą w wojewódzkim etapie olimpiady. Wśród nich będą uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie.

Kolejna rozgrywka już 16 marca. Wtedy dowiemy się, która ze szkół z województwa lubelskiego awansuje do ogólnopolskiego finału.

Pełna lista zespołów zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu olimpiady znajduje się na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS

w województwie lubelskim

Zmiana wielkości czcionki