Sukces młodych adeptów robotyki z Włodawy

W Lublinie po raz pierwszy po tej stronie Wisły miały miejsce zawody robotyki w ramach turnieju First Lego League. 12 dziecięcych drużyn skonstruowało 12 robotów, które rywalizowały w zawodach w Lublinie. Wśród tego tuzina była także drużyna (13-14-latkowie) z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie, która wywalczyła 2. miejsce w jednej z kategorii. Tydzień wcześniej podobny sukces osiągnęła drużyna młodsza (7-9-latkowie) na zawodach w Warszawie. Inspiracja wypłynęła od starosty włodawskiego Andrzeja Romańczuka.

Bardzo mnie cieszy ten niewątpliwy sukces naszej zdolnej młodzieży. Najbardziej jednak mnie cieszy pasja i zapał, z jakimi ci młodzi uczniowie podchodzą do zajęć. Widać, że nie tylko ich to bawi i cieszy, ale przede wszystkim oni tym żyją; wkładają w zajęcia całe emocje i poświęcają się zupełnie, konstruując swoje roboty. Aż miło popatrzeć, jak ich ta zabawa pochłania – mówi starosta.

Zajęcia z robotyki to nowy element zajęć w MDK-u. Na całym świecie ta dziedzina błyskawicznie się rozwija. Dlatego też władze powiatu aktywnie wspomagają rozwój tych zajęć dla dzieci i młodzieży w MDK-u.

Starostwo Powiatowe we Włodawa

2 komentarzy "Sukces młodych adeptów robotyki z Włodawy"

  1. Teksty jak z „Misia” moj Boże…

  2. czy ci młodzi uczniowie zrobią tez sztuczne drzewa tak pięknie przycięte przez pana starostę?

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki