Sto tysięcy wiceburmistrza

51. sesja Rady Miejskiej we Włodawie przejdzie do historii jako ta, podczas której uchwalono rekordowy budżet miasta. Potwierdzono także de facto powołanie po nowym roku zastępcy burmistrza. Skrytykowano Polski Ład.

Transmisja internetowa obrad zaczęła się dopiero po kilkunastu minutach od… piątego punktu obrad: informacji burmistrza o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji. – Wcześniej była tylko głucha, a teraz wcale – żartowali internauci.

Po długiej informacji burmistrza głos zabrał Robert Lenart, który przez prawie godzinę przedstawiał informację o działalności Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Zapasy – Włodawa.

Następnie radni podjęli sześć uchwał, z których najważniejszą było przyjęcie budżetu miasta na 2022 rok. Wszyscy radni jednogłośnie głosowali przy przyjęciem budżetu. Dyskusja była niewielka i odnosiła się głównie do pochwał pod adresem pani skarbnik. Były i głosy krytyczne dotyczące polityki rządu. Na oświatę miasto wydaje 26 mln zł, z czego subwencja wynosi 11 mln zł, czyli samorząd dokłada z tego 15 mln zł. – Polski Ład zabiera miastu Włodawie ok. 2 mln zł z podatków od przedsiębiorców i przenosi je do budżetu państwa, i mamy 182 tys. zł mniej subwencji oświatowej.

Na oświatę wydajemy 26 mln zł, a subwencja wynosi tylko 11 mln czyli z budżetu dopłacamy 15 mln zł – wyliczała radna Renata Kapelko. Podobnie krytycznie odniosła się do nowych rozwiązań podatkowych skarbnik Elżbieta Torbicz: – Budżet na 2022 rok to dochody w wysokości 62 mln 238 tys. zł, z tego dochody własne to 43 mln 538 tys. zł. Dochody będą niższe o 6 mln 550 tys. zł. Włodawa straci 978 tys. zł w wyniku Polskiego Ładu w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Sto tysięcy wiceburmistrza"

 1. Czy radna Kapelko ma mózg?

  • Paweł O. | 8 stycznia 2022 at 17:40 |

   Panie Tomku czemu ma służyć ten komentarz? Brak merytorycznego pytania. Kiedy w końcu doczekamy się oczywistego rozumowania nie Tylko od Pana i innych komentujących?

 2. Radna nic nie kuma ..przecież od miesiąca trąbią że będzie subwencja rozwojowa dla samorządów ale skad ta dziewczyna miałby to wiedzieć ..

 3. O zgrozo. Jak państwo dawało burmistrz chwalił się w mediach społecznościowych a radni przyklepywali. A teraz krytykują Polski Ład.

  • Mariusz oddychaj

  • “Polski Ład” to od początku nie mogło się udać. To brzmi jak oksymoron, jak alogizm, jak coś zupełnie niedorzecznego. Niemiecki ład, austriacki, szwajcarski nawet… czeski, ale polski? To może być burdel, niedowład, bezład, bezmyślność, prowizorka, jakoś to będzie, moje jest mojsze, itd…. Ceny w sklepach wyższe niż na tym złym zachodzie, a średnie zarobki 1/4 tych na zachodzie, cena m² mieszkania nie tylko dobija, ale i przebija zachodnią, stawki w budowlance przekroczyły niemieckie a dobijają do skandynawskich… Młodzi na kredytach, jak na bombie z opóźnionym zapłonem, perspektywy takie, że co drugi myśli o wyjeździe, daniny dla miś-ów powyżej 50% – zysk z prowadzonej działalności większy ma skarb państwa niż sam przedsiębiorca – super motywacja, ale pincet jest i 14 merytura. I one dają, a tamte nie dawali…

 4. O proszę jak się Walduś że starostwa rozpisał. Szkoda że nie był taki wylewny w sprawie szpitala. Zamknięta chirurgia a tu cisza. Może Pan starosta by się odniósł do sprawy na łamach prasy w której pracuje jego urzędnik. Widać przerosło to obu Panów. Może razem napiszą list do Niemiec z prośbą o pomoc. To już przestaje być śmieszne. Nieudolność i nie poradnosc starosty i dyrektor szpitala robi się coraz bardziej niezezpieczna. Trzymajcie się w tym szpitalu za dwa lata wybory. Przyjdą zmiany to i szpital odżyje.

 5. To we Włodawie jest wiceburmistrz?

 6. cytat z dyskusji ,,niewykorzystane środki na budowę skateparku ” a czy między TESCO A MY CENTER,KIK o nie jest SKATEPARK PO WŁODAWSKU???

 7. Do Anonim O zgrozo wystarczy trochę wiedzy ekonomicznej Państwo nie daje bo Państwo nie ma swoich pieniędzy.Proszę trochę pomyśleć a potem się wypowiadać

 8. Czy wiceburmistrz jest niezbędny i to jeszcze kto, przeciez nie miał wyborców głosów aby być burmistrzem

 9. Ten artykuł to odwracanie uwagi od rzeczy ważnych. A Mariusz to powinien być ostatni do zadania takiego pytania. Przecież sam poleciał na wiceburmistrza do Jurka , a po pół roku został bez pracy i bez mandatu radnego. Kto go wtedy przygarnął? Ten niedobry Kloc i Holaczuk. Tą sprawą najważniejszą to jest szpital. Tam jest tragedia budżet szpitala był 7 mln i były długi ok 11 mln, a teraz budżet szpitala 33 mln a długi 35 mln, a mieszkańcy gdzie mają się leczyć?

 10. Widać jak na dłoni manipulacje ” redaktora” Zakrzewskiego, który pisze o sumie zarobków zastępcy burmistrza a nie sumuje zarobków starosty, które wynoszą 200 tysiecy rocznie. Zapewne w najbliższym czasie nie zająknie się ani słowem o podwyżkach dla wicestarosty, etatowego członka zarządu oraz innych członków zarządu. Podobnie manipuluje w artykule o szpitalu przedstawiając tylko jeden punkt widzenia ( pani dyrektor, która już wiele razy okłamywała). Rzetelność dziennikarska nakazywałaby zapytać ordynatora, lekarzy, personel a nawet pacjentów, których tuż po operacji trzeba było odtransportować do innych szpitali. O tym ten z bożej łaski redaktorzyna nawet się nie zająknął. No cóz musi chodzić na pasku starosty.

  • Nowy tydzień, redaktor Zakrzewski i rzetelność dziennikarska w jednej wypowiedzi? To się nie dodaje.

  • I hate Seneka | 10 stycznia 2022 at 20:40 |

   Nie chodzi o rzetelność dziennikarską tylko o sprawdzenie informacji proszę Pana, jest taka różnica że podwyżkę dla starosty zostały narzucone przez ustawę uchwaloną przez sejm z większością pis a posadę dla wiceburmistrza zapewnił burmistrz i pewnie będzie nabór na kolejnych “działaczy” w ramach szeroko rozumianej współpracy. Pana Burmistrza szanuje ale aktualne rozwiązanie odbije mus się czkawką, ” lepiej z mądrym z gubić…” A jeżeli chodzi o szpital to z tego co pamiętam jak brakowało nawet tlenu w szpitalu włodawskim to jakoś nikt z pisowskich działaczy się nie zająknął aby pomóc (przecież to szpital PSLowski :). Mniej gadać więcej działać – działacze. Pozdrawiam serdecznie

 11. Jeżeli my mieszkańcy naszego miasta akceptujemy decyzje Rady Miasta i Burmistrza odnośnie powołania jego zastępcy to szkoda słów. Poczekajmy na decyzje o wysokości podatków od nieruchomości które na dniach otrzymamy. Panie burmistrzu został Pan wybrany przez wyborców którzy głosowali przeciwko Pana konkurentowi. Decyzja o powołaniu wiceburmistrza jest największym błędem włodarzy naszego miasta.

 12. Czy ktoś może wytłumaczyć o co tu chodzi ??Miasto kasy ma mniej ale tworzy etat w UM!I mieszkańcy mają się zrzucić na jego pewnie niemałą pensję,bo nie wierze że będzie pracował za Bóg zapłać.

 13. W drugiej turze (2014) glosowalem na Muszynskiego bo nie chcialem, zeby burmistrzem zostal poczciwy, ale nienachalnie inteligentny Holaczuk ze swoim skrajnym prawicowym odchyleniem…

 14. Nic nie ugrał od PiS, to dostanie od SLD? Trochę honoru Szanowny Panie H!

 15. czy wiceburmistrz jest potrzebny i czy na niego stać,a przede wszystkim gdybyśmy chcieli burmistrza Pana Holaczuka to zostałby wybrany w wyborach , dlaczego teraz ma być bez zgody wyborców , jakim prawem

 16. Panie Burmistrzu taka decyzja bez zgody mieszkańców-pana wyborców. Gdybym chciał na burmistrza P.Holaczuka to oddałbym na niego głos , tak sie nie robi trzeba bedzie to uwzglednić przy następnych wyborach

 17. Inteligentne pytania inteligentnych radnych.

 18. Paweł O. | 8 stycznia 2022 at 17:34 |

  Szok !!! Piszą że Pan Kloc z Panem Holaczukiem zgodni. Chyba błąd pisarski. Dziękujemy Panu Tomkowi – “P.”? – za prawdziwe imię w podpisie komentarza.

  • Prawdziwe inicjały to WZ. Pracownik starostwa nawet się wstydzi podać prawdziwe inicjały.

 19. A co na to wielki wódz Edward?

 20. Pan burmistrz boi się o stołek za dwa lata, więc zawiera sojusz z panem Holaczukiem. To władza i pieniądze. Co więc nie rozumieją a szczególnie byli jego wyborcy?

 21. A może sie sprzedaje za 30 srebrników?

 22. Do P. Radnej K. Samorząd podobno sam się rządzi. Wydatki na oświatę 26, subwencja 11, czy coś takiego. Tu mam pytanie: dlaczego znienawidzony PiS ma pokrywać wszystkie wydatki? Rządżcie się sami, jak nazwa wskazuje. Co robicie dla wzrostu dochodów miasta? Nie powinno być tak, że szkalowanie Polski i domaganie się kasy. Źle macie? Platfusy i tyle. Tylko daj i daj. Obrzydliwosc. Wszystko źle. Wyliczyć zaliczki trudno?

 23. Do wtymsęk, a chociażby dlatego ma pokrywać wydatki, że to nie są pieniądze pisu, po czy innego sld. To są pieniądze Polaków, twoje, moje i innych …

 24. Burmistrz został wybrany, ale to co teraz robi, zostanie dostrzeżone i jego wyborcy juz na niego nie zagłosują, bo po co nam taki burmistrz skoro nic nie moze załatwić i potrzebuje zastępcy z PISU…

 25. Burmistrz nie dość, że we vlogu od miesięcy nie ma nic do powiedzenia to jeszcze wydaje publiczne pieniądze na zastępce. Po co? Ponieważ koalicja z PSL sypie to wiąże się z PiSe-em. A tylko po to aby utrzymać stanowisko w następnych wyborach. Tym sposobem utracił głos.

 26. Czy ktoś rozstrzygnie prawdziwe intencje miasta? RM uchwala m.in. “powołanie po nowym roku zastępcy burmistrza. Skrytykowano Polski Ład”. Z-ca burmistrza jest z PiS a jednocześnie krytykuje się flagowy rządowy projekt. Sprzeczność ale ponad podziałami jest ratusz, który tak przyciąga.

 27. Burmistrz oszukał wyborców , zapamiętamy przy następnych wyborach

 28. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.