Sprzątanie Białego

Butelki, stare ręczniki, ubrania, puszki po alkoholu – to wszystko znaleziono w Jeziorze Białym w Okunince podczas sprzątania jeziora. Akcję zorganizowaną przez klub płetwonurków z Hydrozagadki wsparli m.in. osadzeni i funkcjonariusze ZK we Włodawie, żołnierze z Hrubieszowa oraz wielu wolontariuszy. Wśród obecnych był wicestarosta włodawski – Adam Panasiuk.

Najpopularniejsze jezioro regionu zostało gruntownie posprzątane. To bardzo ważne m.in. ze względu na setki tysięcy turystów, którzy w tym roku nad Jeziorem Białym wypoczywało. Część z nich zanieczyszczało jezioro i plaże. Najlepiej to było widać podczas sobotniego sprzątania..

W akcję zaangażowali się strażacy i nurkowie, którzy z wody raz za razem wyławiali całe worki odpadów. Wielu z nich to ochotnicy spoza województwo lubelskiego. W sprzątaniu pomagali również osadzeni z Zakładu Karnego we Włodawie. W akcję angażują się każdego roku. Pomóc w sprzątaniu przyjechali również żołnierze z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. W Okunince akcja sprzątania jest prowadzona od czternastu lat.

Źródło – powiatwlodawski.pl

Zmiana wielkości czcionki