Spowodował kolizję. W aucie miał narkotyki

Zarzut posiadania substancji odurzających w sobotę usłyszał 19-latek z gm. Cyców. Mężczyzna nad ranem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w przepust w rowie, ponieważ “coś go oślepiło”. W aucie, którym podróżował policjanci znaleźli marihuanę. Za posiadanie nielegalnej substancji grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę nad ranem dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dachowaniu auta na ul. Chełmskiej we Włodawie. Policjanci pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że kierujący samochodem m-ki Volswagen Golf, 19-latek z gm. Cyców podróżujący wraz z pasażerem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie pojazd uderzył w przepust w rowie, a obydwaj mężczyzni zostali zabrani do szpitala. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń ciała. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili w aucie kilka działek suszu roślinnego, który po wstępnych badaniach wykazał właściwości marihuany.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący nie znajdował się pod działaniem alkoholu, została pobrana od niego krew do analizy. 19-latek oświadczył policjantom, że do kolizji doszło ponieważ “coś go oślepiło”.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze przedstawili mu zarzut posiadania substancji odurzających. Za to przestępstwo zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Młody kierowca musi się liczyć również z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej.

E.T.

KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki