Spotkanie Mieszkańcy Włodawy przeciwko podwyżkom cen ogrzewania

Spotkanie mieszkańców w sprawie podwyżek. Niby prosta sprawa ale gdzie by tu się spotkać. Na szczęście na nasz apel odpowiedzieli Wiesław Muszyński – Burmistrz Włodawy oraz Włodawski Dom Kultury (WDK) i to właśnie tam znaleźliśmy kąt, gdzie będziemy mogli zweryfikować nasze opłaty, porozmawiać i opracować strategię działania. Zabierzcie ze sobą rozliczenia i podwyżki, które dostaliście od spółdzielni.

PODAJCIE DALEJ! TO JEST ZGROMADZENIE I LICZYMY NA WASZE PRZYBYCIE.

Siedzieć w domu i narzekać już za późno. Działajmy!

34 komentarzy "Spotkanie Mieszkańcy Włodawy przeciwko podwyżkom cen ogrzewania"

 1. Miało być tak dobrze a wyszło jak zawsze. A przecież od paru lat słyszymy, że Polacy powstali z kolan.

 2. Może i powstali z kolan ale co z tego jak dalej są po uszy w gównie?

 3. No i dobrze, ciekawi mnie co mają do powiedzenia decydenci? Myślę, że nic dobrego. POwiedzą, że tak musieli i nic innego się nie da zrobić. Nic się na to nie POradzi.

 4. A kto jest organizatorem tego spotkania, a czy będzie pan prezes MPGK?, a zarządcy wspólnot?

 5. Dobrze żeby i oni mieli stosowne umowy, dokumenty its ze sobą. No i oczywiście niezmienny od lat pan prezes SM

  • SM to wydzielony byt rządzony się wydzielonym prawem spółdzielczym oraz statutem i regulaminami. Spółdzielcy mają wpływ na statut i regulamin na Walnym Zgromadzeniu i tylko tam, i wtedy można cokolwiek zmienić, pod warunkiem uczestnictwa. Żadne inne działania, w tym i te pospolite ruszenie spółdzielców i wspólnot, nic nie jest w stanie zmienić.. Wspólne spotkanie członków wspólnot i spółdzielców nie ma najmniejszego sensu bo to odrębne byty regulowane przez zupełnie inne prawa. Każda wspólnota powinna te kwestie rozwiązać w przypisany sobie sposób poprzez zebrania tejże wspólnoty, Natomiast spółdzielcy powinni się dobrze przygotować do następnego Walnego Zgromadzenia. Przede wszystkim zapoznać się ze Statutem i Regulaminami SM. Ani Zarząd, ani RN SM nie ma żadnego obowiązku, interesu, ani zapewne też chęci, aby stawiać się na to spotkanie. O przyniesieniu jakichkolwiek dokumentów nawet nie wspominając. Burmistrz też nie ma żadnego wpływu, ani siły sprawczej, aby ingerować w wewnętrzne uregulowania wspólnot, czy SM. Pisowski URE zatwierdził taryfy MPGiK, gdyż im wyższe stawki tym więcej z VAT-u wpływa do budżetu, tym samym uwszyscy decydenci mają kryte cztery litery.. Można skutecznie zawalczyć o obniżenie stawek za ciepłą wodę, gdyż nie spełnia ona parametrów temperatury i ciśnienia. Można też obniżyć stawki za ciepło, weryfikując zamówioną moc cieplną. W przypadku SM jest ona znacznie zawyżona w stosunku do rzeczywistej mocy cieplnej a jej zmniejszenie powinno przynieś wymierne oszczędności.

    • Zobacz pisowski trollu kto jest prezesem i z czyjego nadania został mianowany. A potem zadawaj idiotyczne pytania,

     • wrrrrrrrrrr | 30 stycznia 2023 at 11:24 |

      POwski trollu, nie ma idiotycznych pytań, są idiotyczne odpowiedzi. A w ogóle, o co ci chodzi? Miał być kocioł na biomasę i miało być taniej. Gdzie to jest? Na dachach urzędów mogłaby być fotowoltaika, jest? Na dachu biura spółdzielni jest? Wściekasz się na mnie. Powiedz jak usprawnić problem z ogrzewaniem i zwyżką cen? Może wiesz jak pokonać russkich? Ode mnie się odlemparcij, bo nie masz racji. Ja się do ciebie nie odnoszę. Bujaj się gdzie indziej.

    • Idiotyczne pytanie to takie, które sugeruje odpowiedź błędną, którego to sformułowania można byłoby uniknąć przy odrobine dobrej woli polegającej na sprawdzeniu stanu faktycznego. Takie sprawdzenie stanu faktycznego pozwala uniknąć kompromitacji. Ale komu ja tłumacze logikę i metodologię? Ten banał, który zacytowałes to krańcowa drwina z chłopskiego rozumu, który nie pojmując ironii użyłeś jako skrajnie idiotycznej obrony swojej intelektualnej infantylności.

 6. Za podwyżki odpowiada Prezes i Zarząd który jest powołany danej spółdzielni. To nie jest wina PiS-u tylko złe zarządzanie spółdzielnią lub wspólnotą, a kto tym zarządza Prezes. Te podwyżki które uchwalają na zebraniach to Prezes i Zarząd i tyle w temacie. To nie Pis, najlepiej zwalać na władzę, ale akurat ona nie ma tu nic do tego.

 7. To skąd tak ogromne różnice w opłatach np za ciepłą wodę: 45zł – 80zł? Zapytam inaczej: ktoś ( kto) na tym aż tyle zarabia?

 8. taki sam bałagan w szpitalu . zbędne stanowiska administracyjne – rozrastają się a pielęgniarek i lekarzy coraz mniej.

 9. To i ja zapytam: kto jest organizatorem tego spotkania?
  I tylko nie piszcie, że Mieszkańcy

 10. afera!!!??? szkoda, że nikt nie zwrócił uwagi jak podrożał węgiel, ekogroszek, pellet!!! Teraz siłą rzeczy ogrzewanie w spółdzielniach i wspólnotach poszło do góry!!!! Ja musiałem sam przełknąć gorzką pigułkę!!! zima 2022/23 kosztuje mnie 12 000!!!! i wracam do meritum!!! jak ludzie stali w kolejkach do kopalni!!!! ludzie ogrzewający mieszkania ” kaloryferami” robili sobie żarty!!!! żarty się skończyły również dla Was!!!!

 11. Zgadzamy się z pewnością że ceny dyktują koszty i tu trzeba się zastanowić co wnoszą fachowcy spoza Włodawy w rozbudowanej Radzie Nadzorczej czy administracji MPGK. Jeżeli przyjąć doniesienia medialne to Spółka poniosła ogromne straty i to muszą spłacić mieszkańcy Włodawy. Może w to miejsce zatrudnić miejscowych to będą dbali jednocześnie o swoje koszty

 12. zauważyłem!!!! za dużo jest fachmanów spoza Włodawy!!! tak jest już wszędzie!!!! w Policji!!! ponoć Włodawiaków ktoś z zewnątrz musi kierować!??? czy aby napewno!???? poradzimy sobie sami!!!!! nie potrzebujemy lubelaków, chełmiaków czy innych gamoni z białej podlaskiej!!! żądzą nami obcy!!! o policji nie wspomnę!!!!

 13. I to oni to spotkanie też organizują?, czy może ktoś inny?
  Oby nie okazało się, że jednak we Włodawie musi być ktoś z zewnątrz, bo sami nie potrafimy …

 14. Witam
  Proszę obejrzeć czasami w Polsat News Punkt Widzenia o godz.17.30 tam red.Jankowski wyjaśnia jaj działają RN spółek miejskich,.
  Ja Ci miejsce w RN w moim mieście a Ty dasz mi w swoim, i tak sobie dorabiają władze miast, miasteczek.

 15. A co mają powiedzieć mieszkańcy domów wolnostojących gdzie opłaty za ciepło i wodę wynoszą ponad 2 tys. miesięcznie

 16. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarz