Spotkania z najmłodszymi

Policjanci z Włodawy i Urszulina spotkali się z przedszkolakami w ramach akcji profilaktycznych „ Bezpieczna droga do szkoły” i „ Dla każdego jest miejsce na drodze”, by przekazać im informacje o szeroko pojętym bezpieczeństwie i przypomnieć, że zachowanie zdrowego rozsądku, jak również stosowanie się do obowiązujących przepisów zapewni im bezpieczeństwo.

   Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w  Urszulinie spotkali się z najmłodszymi w Oddziale Przedszkolnego Zespołu Szkól w Urszulinie w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych „ Bezpieczna droga do szkoły” i „ Dla każdego jest miejsce na drodze”. Podczas zajęć poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem zarówno w ruchu drogowym, jak również miejscu zamieszkania. Policjanci wyszli z dziećmi na wspólny spacer, który był praktyczną lekcją korzystania z infrastruktury drogowej, tego jak zachowywać się na chodniku, ścieżce rowerowej oraz podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Podczas spotkań dzieci miały również możliwość zwiedzenia budynku Komisariatu Policji w Urszulinie, poznania miejsca pracy policjantów, zobaczenia sprzętu z jakiego policjanci korzystają podczas codziennej służby. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy zaś jedną z atrakcji była możliwość wykonania pamiątkowej daktyloskopii.

   Również włodawscy policjanci w ramach podejmowanych działań profilaktycznych spotkali się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie, by w przystępnej formie przekazać wiedzę o zasadach bezpieczeństwa zarówno w przedszkolu, domu i zasadach poruszania się po drogach. Policjanci przeprowadzili m.in. pokaz właściwego zapinania pasów bezpieczeństwa i przypomnieli nr alarmowe oraz ogólne zasady bezpieczeństwa. Podczas różnorodnych spotkań policjanci przypominają uczestnikom, że zachowanie zdrowego rozsądku, jak również stosowanie się do obowiązujących przepisów zapewni  im bezpieczeństwo.

B.Sz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki