Skaczą sobie do oczu

Nadzwyczajna sesja w powiecie stała się okazją dla opozycji z PiS, by bić w starostę i zarząd powiatu jak w bęben. Chyba jednak nie zauważyli, że sesja była online, a obrad słuchało w najlepszym momencie 12 osób, w tym około 10 to pracownicy starostwa. Zatem ta tyrada była faktycznie sobie a muzom.

Radni na sesji zdalnej podjęli cztery uchwały – w sprawie.: ustalenia harmonogramu dyżurów nocnych i świątecznych pełnionych przez apteki w powiecie; przyjęcia „Rocznego programu współpracy powiatu włodawskiego z organizacjami pozarządowymi; podziału środków PFRON; zmian w budżecie powiatu na 2020 r.

Zanim jednak przyjęto uchwały, starosta musiał odpierać ponadgodzinną tyradę radnych opozycji, zwłaszcza Wiesława Holaczuka i Mariusza Zańki.

Mariusz Zańko podziękował rządowi za 1,5 mln zł dla włodawskiego szpitala. Miał pretensje, że starosta nie dziękuje WOT, marszałkowi województwa oraz rządowi za pomoc szpitalowi. – To nie jest dobry czas na lansowanie i to nie jest dobry czas na politykę. List do ambasadora Niemiec można było napisać bez nagłaśniania. Ciągle pan kogoś wini, a rządzi już 6 lat. Jeżeli instalacji w szpitalu nie było do tej pory, to jest to wina starosty. Przedstawiajmy sprawy jak się mają. Jeżeli my mówimy o tym, ile nasz rząd robił, to jesteśmy politykami? – mówił radny i niemal w tym samym czasie pisał komentarze na portalu społecznościowym. Radny Zańko zaatakował także przewodniczącego rady Romualda Prylla, nazywając go szeregowym działaczem PSL-u. A warto dodać, że podobnie jak M. Zańko, tak i R. Pryll jest sekretarzem gminy, ustawa zaś zabrania sekretarzom członkostwa w partii politycznej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Skaczą sobie do oczu"

 1. ZAŃKO krótkowzroczny nie widzi jaki mamy RZĄD nieudolny jak rozwalają POLSKĘ krok po kroku , najważniejsze tylko pieniądze i władza kosztem zdrowia i życia ludzkiego

 2. Oj Mariusz,Mariusz ty musisz przyjść do Hanny i tu zrobić porządek bo zamiast Bożego Narodzenia mamy ukrzyżowanie a ty będziesz naszym uzdrowicielem.
  Nie chcą ciebie we Włodawie zapraszamy do nas.
  Zdrowych świąt

 3. A ja tego nie pojmuje, zamiast razem we wspólnej sprawie żeby było lepiej, to gorzej niż dzieci w piasku, chłopy opamiętajcie się, Wielka polityka jest daleko a my żyjemy tu w naszej małej ojczyznie, nie można razem, spokojnie debatować tak po prostu po ludzku

 4. pis to stan umysłu.

 5. zobaczcie jak dzisiaj w Hannie na sesji komplementy wysyłali do siebie myślałem że dojdzie jeszcze trochę do ciekawych scen.
  i tam nie było na pewno złości tylko mają jeden problem jak słyszałem od mądrych ludzi, nie płacą podatków od inwestycji .Jak to jest czy w Polsce płaci się podatki czy nie. Jak myślisz Mariusz.

 6. A co Mariusz zrobił w Kodniu? Niech się pochwali. Ile mają długu.

 7. Przed kilkunastoma laty Przeor włodawskich Paulinów i proboszcz Parafii pw. św. Ludwika był u mnie w domu z wizytą po kolędzie. Jako, że piastowałem w tym czasie dość ważna funkcję w mieście rozmawialiśmy o problemach tego miasta i powiatu. Pamiętam jak dziś, na moje słowa, że to co się dzieje, dużo zależy od układów politycznych w kraju, odpowiedział cyt. “jaka tam polityka w tym pegeerze, wszyscy jak żyw powinni się zjednoczyć i działać dla dobra mieszkańców teraz i przyszłych pokoleń…”. Czy mam coś jeszcze dodać do słów tego zacnego człowieka i duchownego!?

 8. ile mają długu w Hannie tego nikt nie wie, nawet Wójt i zacny ksiądz Marek nic nie powiem o radnych bezradnych.Tu jest prywata i pegeer.

 9. Przerost ambicji nad możliwościami. Lokalne wojny – przykład idzie z Warszawy. PiS, nie odróżniacie krytyki od krytykanctwa. PSL+SLD, głusi i ślepi na często słuszne uwagi. Takie podejście zgubi jednych i drugich. Ucierpi lokalna społeczność, ale liczcie się z tym, że odwet tejże będzie Wam wszystkim bolesny… Jeszcze macie trochę czasu…

 10. I wy wierzycie jeszcze redaktorzynie W> Zakrzewskiemu który pisze na zlecenie starosty. Wszelką wymianę zdań będzie nazywał skakaniem sobie do oczu. To celowe żeby ukrócić krytykę. Może za to dostaje premie?

 11. I wy wierzycie jeszcze redaktorzynie Zakrzewskiemu, który pisze artykuły na zlecenie starosty? Przecież on zawsze wszelką krytykę będzie nazywał skakaniem do gardeł, czy wojną. Za to ma pewnie premie?

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki