Sejm przegłosował projekt ustanawiający 12 listopada br. dniem wolnym

Sejm przyjął projekt ustawy, który ustanawia 12 listopada bieżącego roku dniem wolnym od pracy. Ma to związek z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Za projektem głosowało 233 posłów, przeciw było 105, a wstrzymało się 77.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym
Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu
Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy
Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się przeciwko skierowaniu do dalszych prac projektu autorstwa posłów PiS ustanawiającego 12 listopada br. dniem wolnym od pracy

Zgodnie z projektem dzień 12 listopada 2018 r. jest uroczystym świętem narodowym oraz dniem wolnym od pracy. Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym. 11 listopada jest świętem państwowym i dniem wolnym od pracy.

źródło – Onet.pl

24 komentarzy "Sejm przegłosował projekt ustanawiający 12 listopada br. dniem wolnym"

 1. Powinniśmy pracować dokładni tyle dni w miesiącu co sejmowi komedianci. Tak byłoby sprawiedliwie.

 2. Reżyser Kina Akcji | 24 października 2018 at 21:44 |

  Ciekawe czy przeciwnicy tego dnia wolnego przyjdą do ,,pracy” 12 listopada , gdyz wypada przyjśc skoro się jest przeciwnym by ten dzień był wolny od pracy. Ja przyjde do UM Włodawa załatwić swoją sprawę ale czy wierni Łączy Nas Samorząd będą w pracy ? Czy mimo swego sprzeciwu by ten dzień był wolny od pracy będą na wolnym czy w myśl swojej ideologi będą w tzw pracy . No to swego rodzaju test czy są za PiS bo jak są to UM Włodawa będzie nieczynny .

  • Jak mają przyjść skoro będzie pozamykane? Np w budżetówce? To nie jest dobrowolny tylko obligatoryjny dzień wolny od pracy. Drobni przedsiębiorcy i tak będą musieli zapierniczać.

   • Reżyser Kina Akcji | 25 października 2018 at 18:32 |

    Straż pożarna , Policja , Straż Graniczna, Zakład Karny to też budżetówka formacje te mają na celu służyć społeczeństwu identycznie jak pracownicy Urzędu Miasta . Ciekawe czy oni też będą mieli wolne ?

 3. Pamiętacie film SEKSMISJA tam też ogłoszony został dzień wolny.
  Brawo oni suweren PiS wam tego nie zapomni.WIWAT PARTIA WIWAT PREZES. PRL Bis

 4. Pracownicy służb mundurowych pracują, dobrze przecież idą wcześnie na emerytury ( potem często dalej pracują….)!

 5. Służby mundurowe będą mieli zapłacone za pracę (obecność w pracy) tak jak za niedzielę czy sobotę. Większość z nas mających na rękę około 1500 zł. chciała by skorzystać z takiej okazji i zgarnąć dodatkowy hajs. Ale cóż nie wszyscy żyją na koszt społeczeństwa.

  • Zyjesz na koszt PiS i jeszcze biadolisz , weż sie do pracy lub w myśl swoich decyzji i przekonań politycznych i oddanymi głosami podczas ostatnich wyborów samorządowych wyjedz z Włodawy bo to drogę wybrałeś glosując tak a nie inaczej 🙂

 6. Nie macie bladego pojęcia a sie wypowiadacie o służbach .Służby mundurowe nie maja płacone ekstra za służbę w niedzielę czy inny ustawowo dzień wolny od pracy. Co do wczesniejszych emerytur od kilku lat ustawa przewiduje mozliwośc odejścia na emeryture po przesłużeniu 25 lat wraz z osiągnięciem wieku 55 lat . Tak się znacie na służbach mundurowych jak pokazały ostatnie wybory samorządowe na głosowaniu na odpowiednich kandydatów .DEGREGOLADA”

 7. no proszę jak się wyznawcy jedynej słusznej sprawy obrazili na Włodawiaków że im nie dali dorwać się do korytka. Na razie jeszcze cieniutko, bo liczą ze coś ugrają w powiecie, ale jak nie ugrają to zobaczycie jak się rozkwiczą

 8. To co trzeba było ugrać zostało ugrane w sejmikach wojewódzkich tam gdzie wielcy Wodziteje ,Usmiechnięci, Mówiący sami do siebie będa żebrać o dotacje i dostaną oczywiście ochłapy bo na nic innego nie może liczyć ktoś kto jest za koletywizacją 🙂

 9. Katiusza, lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć- znasz to przysłowie. Ale to dobrze że tak szczerze piszesz jakie są standardy PiS,dają tylko swoim, Polskę traktują jak swój osobisty,prywatny folwark. Ale już niedługo, społeczeństwo to widzi.

 10. Oczywiście ,że daje sie tylko swoim . Jak się da obcym na rozwój to obcy będa glosić ,że to oni wygenerwowali te srodki zamydlając obraz sytuacji a oni ci obcy srodki te przeznaczą na pchanie karuzeli czyli organizowanie festynów gawiedzi. Ot igrzyska dla ubogich intelektualnie z zatwardzeniem intelektulanym uniemozliwiającym odebranie rzeczywistości w sposób bez znieksztalcenia pryzmatem Usmiechniętych, Gadających samych do siebie czy innych Wodzirejów których czas minął po 89 roku lecz nie w czerwonej wiecznie Włodawie . Taka enklawa gdzie kolektywizacja oraz depotyzm ma się dobrze ba rośnie w siłe.

 11. Dobrze że w Kodniu jest inaczej i że tam znalazłeś swoje miejsce. Pasujesz tam

  • Natomiast Ty jesteś znakomicie wpasowany w czerwony kołchoz . Widać,że mozg masz sprany haslami rewolucji październikowej i jak zawsze na 1 maja staniesz na czele pochodu z czewoną sztumówką . Czy raczej bedziesz sie wstydził swoich patryjotycznych poglądów przekazywanych z dziada pradziada od 1944 r i spedzisz ten dzien na wizycie w zaprzyjaźnionym mieście tuz za Bugiem .:)

 12. Pozdrów dziadka , tego z ormo

 13. Czytając te komentarze jestem troszkę zbulwersowana, sami zazdrośni chyba tu się wypowiadają . Wykonuję osobiście bardzo odpowiedzialną prace w Urzędzie Miasta i tylko dzięki wsparciu burmistrza i osób mu podobnych jestem w stanie znieść trud tych obowiązków. Wlaśnie od czterech lat pracuje ze mną zespół osób robiących coś dobrego dla społeczności Naszego miasta a efekty widzicie sami miasto się rozwija i wreszcie daje perspektywy miłego w nim życia . Przestańcie biadolić i czerpcie z wypracowanego przez Pana Burmistrza dobrobytu .

 14. nazywa się to Ochlokracja – niestety nieroby mają większość – aby wygrać wybory wystarczy więc dawać coraz większy socjal i coraz więcej dni ogłosić wolnymi od pracy, dodatkowo ustanowić wybory jawne gwarantujące swoim zwolennikom 500+. Co prawda trzeba się trochę zadłużyć i doje.ać tym co pracują, ale co tam przecież to nie sprawiedliwe że oni pracując mają więcej niż MY odpowiednio głosując, a to że nie My a nasze dzieci będą musiały spłacić nasze długi to co tam, żyje się przecież tylko raz, a jak mawia coraz więcej zwolenników nic nie robienia w coraz więcej dni nam się po prostu po należy.

  • Czerwony z racji miejsca zamieszkania. | 30 października 2018 at 19:45 |

   To na cholerę Ty i Twoja rodzina bierze te 500 + ? Chłopku .

   • tylko osioł z racji przebywania z osłami może stwierdzić, że sam jest osłem, niestety nie jest to samokrytyka ponieważ osioł nie rozumie do końca ani tego tego co sam pisze mówi a też powyższego wpisu, pisze więc coś z d.py wziętego. A rozumowanie osła potwierdza mnie w przekonaniu, że osoby biorące więcej socjalu niż wpłacające do budżetu powinny zostać pozbawione praw wyborczych. CZY TY OŚLE NIE ROZUMIESZ, ŻE ABYŚ WZIĄŁ 500+ KOMUŚ TRZEBA ZABRAĆ 600 A DZIECKO NA KTÓRE 500+ BIERZESZ BĘDZIE MUSIAŁO ODDAĆ 700

 15. W sprawie wyborów na wójta Gminy Włodawa to się trochę pogubiłem, to Żańko czy Łągwa agituje za Rusińskim, czy obaj,cyrk jakiś. Najpierw się wyzywają wzajemnie nas zwykłych ludzi napuszczają na siebie a potem się dogadują i tworzą koalicje nawy tak bezsensowne jak PiS i czerwoni. Chodzi o koryto. Holaczuk łazi za czerwonymi że aż niedobrze się robi a nie tak dawno pluł na łągwe. Ludzie niedobrze się robi, myślicie że wyborcy tego nie widzą. Nie pójdę już nigdy na wybory i nie zagłosuję na nikogo. I to miała byç dobra zmiana. Oszukańcy

  • Reżyser Kina Akcji | 30 października 2018 at 19:56 |

   Bo to jest ,,łączy nas samorząd” jak byłaś ślepa to teraz Ci się oczęta otworzyły. We Włodawie nie ma partii takiej czy siakiej tu jest spuścizna Edka . On ma wszystkich a raczej wszyscy tak jak On zadecyduje robią za daną stronę czy to będzie PiS czy PO i tak Edek mówi kto ma gdzie być. WŁODAWA ZAWSZE CZERWONA . Szkoda że PSL poległ w województwie bo jak zawsze zawarłby koalicje z wygranymi a tak to Klocki nie mają nic do mówienia i może postawią sobie nowy masz telekomunikacyjny lub jak ktoś z klocków w kogoś potrąci śmiertelnie to znowu zabiorą mu prawo jazdy na koparkę a nie na auto którym jechał podczas wypadku , a może to nie klocki a jacyś prominentni działacze z przed 89 roku teraz lansujący sie na TAXI Kto to wie co w tej Włodawie sie wyrabia za rządów PO czy innych łączących sie w samorząd ?

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki