SCO-PAK uratowany?

Zadłużony na ponad 100 mln złotych SCO-PAK znalazł inwestora. Firma, która złożyła ofertę, chce zainwestować w jedną z fabryk, należących do chełmskiej spółki. Trwają też rozmowy z dwoma innymi potencjalnymi inwestorami.

– To naprawdę dobra wiadomość. Po miesiącach patu, udało się nam znaleźć firmę, która jest zainteresowana zainwestowaniem w jeden z zakładów SCO-PAK – mówi Katarzyny Hauza, wyznaczona przez sąd na zarządcę chełmskiej spółki.

O który zakład chodzi? Tego Katarzyna Hauza nie chciała zdradzić. SCO-PAK posiada fabryki w Chełmie i Orchówku (gm. Włodawa). Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, inwestor odwiedził niedawno zakład w Orchówku.

– Jeśli to prawda, to bardzo się cieszymy. SCO-PAK to ogromne przedsiębiorstwo, które ma potencjał – mówi Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa, której chełmski producent opakowań jest winny ponad 1 mln 100 tys. złotych. – Jeżeli SCO-PAK upadnie, stracimy również wpływy z tytułu udziału w podatku dochodowym, płaconym przez każdego zatrudnionego – wyjaśnia.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Zmiana wielkości czcionki