Samochód ciężarowy w rowie, bale drewna na drodze

Do sporych utrudnień doszło wczoraj na drodze krajowej numer 82 w miejscowości Wytyczno. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków na drodze w efekcie czego przyczepa auta przewróciła się na bok, a ładunek rozsypał się na drodze. Kilka godzin trwało uprzątniecie drogi oraz wyciągnięcie pojazdu ciężarowego z rowu.

Wczoraj około 9:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że ruch drogowy w miejscowości Wytyczno jest zablokowany, bo na drodze znajdują się bale drewna, które spadły z samochodu ciężarowego znajdującego się w rowie. We wskazane miejsce na drogę krajową numer 82 zostały skierowane patrole Policji, które potwierdziły zgłoszenie. Jak ustalili policjanci, 48-latek z gminy Włodawa podczas kierowania samochodem ciężarowym marki Scania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie, najechał przyczepą na nieutwardzone pobocze co spowodowało, że wpadła w poślizg i przewróciła się na bok, a przewożony ładunek w postaci bal drewna rozsypał się na drodze na odcinku około 100 metrów.

Na miejscu kilka godzin pracowali policjanci i strażacy. Podczas akcji polegającej na usunięciu drewna z drogi oraz wyciągnięciu pojazdu ciężarowego z rowu zorganizowany był objazd kiedy droga była całkowicie zablokowana, a następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało. Policjanci nałożyli mandat na kierującego za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa