Samochód ciężarowy w rowie, bale drewna na drodze

Do sporych utrudnień doszło wczoraj na drodze krajowej numer 82 w miejscowości Wytyczno. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków na drodze w efekcie czego przyczepa auta przewróciła się na bok, a ładunek rozsypał się na drodze. Kilka godzin trwało uprzątniecie drogi oraz wyciągnięcie pojazdu ciężarowego z rowu.

Wczoraj około 9:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że ruch drogowy w miejscowości Wytyczno jest zablokowany, bo na drodze znajdują się bale drewna, które spadły z samochodu ciężarowego znajdującego się w rowie. We wskazane miejsce na drogę krajową numer 82 zostały skierowane patrole Policji, które potwierdziły zgłoszenie. Jak ustalili policjanci, 48-latek z gminy Włodawa podczas kierowania samochodem ciężarowym marki Scania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie, najechał przyczepą na nieutwardzone pobocze co spowodowało, że wpadła w poślizg i przewróciła się na bok, a przewożony ładunek w postaci bal drewna rozsypał się na drodze na odcinku około 100 metrów.

Na miejscu kilka godzin pracowali policjanci i strażacy. Podczas akcji polegającej na usunięciu drewna z drogi oraz wyciągnięciu pojazdu ciężarowego z rowu zorganizowany był objazd kiedy droga była całkowicie zablokowana, a następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało. Policjanci nałożyli mandat na kierującego za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki