Rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta i wygania letników znad Jeziora Białego

Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii na przełomie czerwca i lipca rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta. Zalała bądź podtopiła wiele działek i domków letniskowych. Wcześniej do podobnych sytuacji dochodziło jedynie podczas wiosennych roztopów.

W związku z tą sytuacją Tarasiuki i Okuninkę wizytował Andrzej Romańczuk, starosta włodawski.

– Sytuacja nie jest dramatyczna, ale też trudno ją lekceważyć – mówi Romańczuk. – Dlatego powołałem sztab antykryzysowy z udziałem także wójta gminy Włodawa, przedstawicieli sanepidu oraz dyrektora Spółki Wodno-Ściekowej Jezioro Białe – Glinki.

Na początek, w związku z intensywnymi opadami deszczu i znacznym wzrostem poziomu wody w rzece Tarasienka, spółka zmuszona została do wstrzymania odbioru ścieków z rejonu doliny rzeki przy zlewniach przepompowni ścieków PZ3 i PZ4. Obecnie obie te przepompownie znajdują się pod wodą.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta i wygania letników znad Jeziora Białego"

 1. A PROKURATOR BYŁ ?

 2. obywatel | 4 lipca 2020 at 12:59 |

  Zebrał się sztab kryzysowy wypili herbatka z rumem, popier… kawały, jacy są oni niezastąpieni i do następnej sytuacji kryzysowej.

 3. obywatel | 4 lipca 2020 at 14:57 |

  A Strażacy wyłowili z jeziora Glinki ponad 1 tone padniętych ryb i na tym jeszcze nie koniec.
  Co na to sztab kryzysowy ?

 4. 90% domków jest postawionych nielegalnie. To były grunty rolne w terenie zalewowym rz. Tarasienki. Jak się nie przestrzega prostych zasad to się ponosi straty,

  • Wszyscy ponosimy straty jako społeczeństwo i tylko cwaniaki się na tym bogacą.Potrzeba zgłaszać takie sprawy wyżej i do skutku.Inaczej nic sie nie zmieni w czerwonej republice nadbużańskiej.

 5. Jaki ten starosta wspaniały. Pojechał wizytować rzekę. Jak będzie działał tak jak z covidem to współczuję mieszkańcom

  • obywatel | 5 lipca 2020 at 16:43 |

   a co z tym covidem jakiś niespodziewany pomór wystąpił?

   • Zapytaj co starosta robił zamknięty w urzędzie bo jakoś się nie chwali więc pewnie niewiele. Nawet sesji nie potrafią zwołać normalnie tylko bawią się w zdalne mimo że wszędzie do okoła odbywają się normalnie. Podobno wydali dużo pieniędzy na obsługę tych sesji a jakoś jest żenująca. Kiedy raport o stanie powiatu będzie omawiany na sesji?

    • czepiasz się w urzędzie pracują też ludzie, i tak wszystko można było załatwić a w kolejce to i papieroska zapalić 😉

 6. najłatwiej krytykować, oczerniac kogos i jeszcze jako anonim a ujawnij sie powiedz prawde w oczy odwagi

 7. Wójt Gminy daje zezwolenia na budowę szamb właścicielom domków nad Tarasieńką, dostają pozwolenia na budowę na terenach zalewowych – i to sa efekty takiej polityki.Dam domki mają same “szychy” ich ruszyc nie można i jest jak jest. Nikt za to nie odpowie

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki