Rynek i koszary czeka przebudowa

Budowa Miejskiego Centrum Monitoringu, remont parku przy cerkwi, przebudowa staromiejskiego Rynku i zagospodarowanie terenu po wojsku na Centrum Usług Społecznych. To przedsięwzięcia ujęte we wspólnym projekcie miasta i powiatu włodawskiego.

Samorządowi partnerzy stanęli do konkursu w ramach programu rewitalizacji obszarów miejskich.

– W centrum ulokowanym w „koszarowcu” planujemy utworzyć dom pomocy społecznej, dzienny dom opieki dla osób starszych oraz mieszkania chronione – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Ponadto chcemy tam przenieść Ośrodek Wsparcia „Przystań”. To także miejsce na Zakład Aktywizacji Zawodowej.

Starosta ma również pomysł na wykorzystanie dawnej kotłowni na planetarium i wzorem chociażby Krakowa zbudowanie przy tym obiekcie parku fizyki z około 70 urządzeniami. Jego zdaniem planetarium i park służyłyby przede wszystkim uczniom, ale też byłyby turystyczną atrakcją chociażby dla osób wypoczywających nad Jeziorem Białym.

Naturalnym gospodarzem planetarium i parku fizyki ma być miejscowy Zespół Szkół Zawodowych i II LO. Tym bardziej, że placówka ta słynie w regionie z poziomu kształcenia właśnie w dziedzinie astronomii i astrofizyki, a jej uczniowie zdobywają laury na konkursach i olimpiadach.

Wojsko wyprowadziło się z włodawskich koszar już w 1994 r. Później urządzono tam internat i sale zespołu szkół zawodowych. Od kilku lat budynek stoi pusty. Zaadaptowanie go na CUS ma kosztować około 12 mln złotych, z czego 85 proc może pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Koordynatorem miejskiej części projektu jest Krzysztof Małecki, sekretarz Włodawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Rynek i koszary czeka przebudowa"

 1. Włodawiak | 13 lutego 2018 at 11:52 |

  Rewitalizacja parku przy cerkwi? Jedyne czego ten park potrzebuje to remont płotu, kilku ławek, posprzątania alejek i pana z grabiami raz na miesiąc. Nie ważcie się wycinać choćby jednego drzewa, albo kalać gruntowych alejek tandetną kostką bauma.

 2. Gdyby, wodzirej ze swoją sldowską swita nie obalil projektu na remont Podzamcza, to dzisiaj “Stara Czesc Wlodawy”, bylaby wizytowka miasta, ale wowczas wodzirej dalej bylby tylko komiwojazerem.
  Jednak widac, ze kampania sie zaczela i decyzje podjete podczas spotkania sld sa na temat pisania samych superlatyw o ich przewodniczacym jak widac sa juz wdrazane.
  Niestety fakt jest taki, ze cztery lata zostaly zmarnowane i zaden sldowski misiewicz tego nie zakrzyczy i w grudniu trzeba bedzie zabrac swoje dlugopisy z samorzadowych posadek.

 3. jurek ogorek | 13 lutego 2018 at 16:58 |

  Projekt “Podzamcza” – qrwa a gdzie Zamek ?!. Chyba nie masz na myślisz ubopjni nad Włodawką.

 4. Och i w końcu zabiorą PRLowski pomnik z Czworoboku:)

 5. Nowe wizje wodzireja i jego wujka? Czwarty rok same wizje, a efektów zero. Dobrze, że gminy już pozakładały solary u swoich mieszkańców, to w końcu projekt miasta został zauważony.

 6. Komu przeszkadza pomnik jak nie przeszkadzał Panu Premierowi i Pani Marszałek Sejmu ????

 7. Priorytet nad priorytetami czyli rewitalizacja centrum starego miasta i czworoboku to główne hasło wyborcze burmistrza przed ostatnimi wyborami. A jaki jest “koń” to każdy widzi.Lejce dzierży Eduardo (i nie brak mu talentu) ,za dyszla robi były wojskowy , ale co z tego, jak wóz drabiniasty na drewnianych kołach, a obręcza zeżarte przez rdzę. Mimo to cztery lata minęły szybko i na wesoło- w myśl zasady nie ma chleba to niech chociaż będą igrzyska. I znowu powraca rewitalizacja , a znaczy to tylko i tyle ,że wybory się zbliżają.Po raz drugi nie dam się nabrać.

 8. Już niedługo pan burmistrz wróci na szlaki handlowe, a wujek do Łęcznej. Szkoda tylko 4 zmarnowanych lat !!!

 9. komu szkoda, temu szkoda, wodzierejowi na pewno nie. kasy się nabrał tyle, co musiałby jako komiwojażer zarabiać z dziesięć lat, a przy tym co się najadł, napił i wybawił to już jego, nie wspominając o tym jak napawał się słuchając jak do niego mówiono “burmistrzu”, tylko biedaczysko nie wie, że w duchu te osoby się z niego śmiały wiedząc że ten człowiek nie ma pojęcia o tym co na tym stanowisku należy robić.

 10. Edek to już przeszłość,czas na zasłużoną emeryturę bo tylko zamęt sieje, a Wodzireja trzeba oceniać poprzez działalność Wudeku, Biblioteki, Mosiru, Mpgieku, to jednostki jemu podległe. Wszyscy we Włodawie widzą że jest o wiele lepiej niż było za poprzedniego Burmistrza.Stawiajmy na młodych.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki