Rozmowy o przejściu Zbereże – Adamczuki

Trzyosobowa delegacja z przewodniczącym administracji rządowej w Szacku – Wołodymirem Samusiewem na czele spotkała się w starostwie z Andrzejem Romańczukiem i wójtem gminy Włodawa – Dariuszem Semeniukiem.

Stronie ukraińskiej szczególnie zależy na tym, by wypromować piękne tereny wokół jeziora Świtaź i połączyć to z turystyką kwitnącą w sezonie letnim nad Jeziorem Białym. Mówili także o potrzebie wydłużenia sezonu turystycznego oraz zagospodarowaniu terenów rekreacyjnych w Szacku i okolicach. Szczególny nacisk goście kładą na rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Warto wspomnieć, że dzięki pieniądzom z UE ku końcowi ma się projekt „Poprawa stanu środowiska w granicach Szackiego Parku Narodowego poprzez budowę kanalizacji na obszarach wiejskich nad jeziorem Świtaź”. Liderem projektu jest rejon szacki, a jego partnerem po polskiej stronie – gmina Włodawa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Rozmowy o przejściu Zbereże – Adamczuki"

 1. Stenogram rozmów mógłby wyglądać następująco:
  A:Privit jesteśmy nowym samorządem lokalnym rejonu szackiego i bardzo byśmy chcieli otworzyć turystyczne przejście graniczne z Waszym Powiatem ale nic nie możemy bo jesteśmyy tylko nic nie znaczącą jednostką samorządu a nasz rząd w Kijowie jest biedny i skorumpowany do cna. Więc tak się tylko z Wami spotkamy, żeby media miały o czymś pisać i że niby coś działamy w tym kierunku.
  B:Dzień dobry jesteśmy samorządowcami powiatu włodawskiego i bardzo byśmy chcieli otworzyć turystyczne przejście graniczne z Waszym Rejenoem ale nic nie możemy bo jesteśmyy tylko nic nie znaczącą jednostką samorządu a nasz rząd w Warszawie jest biedny i skorumpowany do cna. Więc tak się tylko z Wami spotkamy, żeby media miały o czymś pisać i że niby coś działamy w tym kierunku.
  I tak od 30 lat XD

 2. Włodawiak | 24 grudnia 2020 at 10:34 |

  Władze miasta nadal pomijane. Dalsze kreowanie złośliwego podziału daje tylko satysfakcję opozycji, a nasz włodawski patriotyzm rozmienia się na drobne i ośmiesza nie tylko w oczach partnerów ukraińskich. Opamiętajcie się i swoje często chorobliwe, niczym nie uzasadnione ambicje schowajcie jak najgłębiej. Opamiętajcie się, gdzie dwóch się bije – kto korzysta ? Opamiętajcie się, wybory blisko – w jedności siła.

 3. A co ma wojt Włodawy do zbereza? To nie ta gmina.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki