Remont mostu i innowacyjna technologia

Trwa przebudowa tzw. betonówki. Na placu budowy pracowała wielka kruszarka, która wielkie betonowe płyty zamieniała w zwykły gruz. Koniec remontu przewidziano na czerwiec 2020 roku, a tymczasem Zarząd Dróg Wojewódzkich już zapowiada kolejną dużą inwestycję we Włodawie – przebudowę mostu na Włodawce w ciągu drogi 812.


O remont kilkunastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 812 z Włodawy do Żukowa zabiegano od lat. Jego nawierzchnia to płyty betonowe bez żadnego asfaltu. Jazda samochodem po nich przysparza kierowcom nie tylko mnóstwa nerwów, ale też i bije po kieszeni, bo na takiej nawierzchni samochody niszczą się o wiele częściej. Obecnie modernizacji podlega odcinek od włodawskiego ronda do Korolówki. Początkowo płyty betonowe miały zostać zdemontowane, ale potem zapadła decyzja, że to one będą stanowić podbudowę pod asfalt.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Remont mostu i innowacyjna technologia"

  1. To ta innowacja polega na tym, że zostają te stare płyty???

  2. pamiętliwy | 5 grudnia 2019 at 22:09 |

    Jak sobie dobrze przypominam, most na Włodawce miał być remontowany wiosną tego roku. Dobrze, że ktoś sobie o nim przypomniał, a może znowu jest to bujda na resorach.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki