Punkty za dziadków. Kto łatwiej dostanie się do przedszkola?

Włodawa. Studiując regulamin przyjęć do miejskiego przedszkola pani Marta zauważyła, że jej córeczka ma mniejsze szanse niż dzieci, które mają w mieście dziadków.

Ojciec pani Marty już nie żyje, a mama jest zameldowana w innej miejscowości. Gdyby babcia mieszkała we Włodawie, to w ramach rekrutacji do przedszkola jej wnuczka otrzymałoby dodatkowe trzy punkty. Bo tak wynika z Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie na rok szkolny 2018/2019.

– To niesprawiedliwe – zżyma się pani Marta. – Wydaje się logiczne, że specjalnymi względami powinni cieszyć się ci rodzice, którzy wychowują swoje pociechy nie mając oparcia w dziadkach. A jest odwrotnie!

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Punkty za dziadków. Kto łatwiej dostanie się do przedszkola?"

 1. Pani Zakrzewska , rodziny w których brakuje dziadka, babci zostają dwa razy ukarani, raz za brak dziadków a po drugie trudniejszy dostęp do przedszkola, to się mija ze zdrowym rozsądkiem. Znowu pomaga się tym którym ta pomoc jest mniej potrzebna. P a r a n o j a. Pani Marta ma tację.

 2. Prawo oświatowe zobowiązuje władze do przyjęcia do przedszkola wszystkie dzieci, które skończyły 3 latka, ale jak brakuje miejsc w publicznych przedszkolach to dzieci są kierowane (za wymuszoną zgodą rodziców rzecz jasna) do innych miejsc, a te inne miejsca są prywatne, mają gorszą lokalizację, brak własnego podwórka no i są droższe.Rodzą się dzieci, a miejsc w przedszkolach nie przybywa, po co ratusz skierował do mieszkańców ankietę dotyczącą utworzenia żłobka, skoro nic z tym problemem nie zrobił. Wszyscy, którzy złożyli projekt Maluch + kasę dostali, a nasz burmistrz w zębach goździk w głowie fiu-bździu.Biedni my włodawiacy, na głowę nam sr… w parku ptacy…

 3. Pani Marta to postać fikcyjna. Taki wyborczy szczur. Regulamin przedszkola obowiązuje od 4 lat wiek gdzie przez ten czas byli krzykacze.

 4. nie krzykkacze i nie szczur tylko jest to
  absurdalny i dyskryminujacy zapis

 5. w karcie zgłoszeniowej od tego roku jest ten zapis,

 6. Tak we Włodawie władze dbają o młodych ludzi. Chcą by miasto stało się miastem emerytów. Czyżby po to by burmistrz z SLD miał poparcie?

 7. panie burmistrzuu do roboty i usunąć ten zapis dopuki jeszcze nie trabi o tym tv regionalna

 8. nie wązne jak ,aby mówili:)Zawsze to jakaś promocja miasta:)

 9. Za chwilę wodzirej zrobi z tym porządek, przecież on do tej pory nie wiedział o takim zapisie, biedaka nikt nie poinformował, a on w nawale obowiązków zawierzył swoim dyrektorom i stąd taka kicha. Pani Marto, proszę poczekać, wodzirej poprawi zapis i zrobi wielką imprezę wszystkim rodzicom w ramach przeprosin.

 10. Tym razem impreza będzie na łupku

 11. Na imprezę zaprasza przewodniczący wodzirej, już umieścił zdjęcie z różą w zębach.

 12. dobrze że z róża zdjęcie,a nie z michą grochówki.

 13. Przed sesją proponowałam Burmistrzowi zmianę uchwały w której są krzywdzące kryteria, naszym obowiązkiem radnych jest słuchać mieszkańców, reagować, dyskutować i wyjaśniać i zmieniać uchwały. Czekam na odpowiedzi radcy prawnego z UM w sprawie tych zapisów. Mam pytanie bo wczoraj wywieszono listy przyjętych dzieci czy wszystkie dzieci zostały przyjęte? Jeżeli nie to proszę o kontakt z moją osobą. Zapewnienia Pani Kierownik wypowiedziane na sesji przed kamerami zobowiązują. Zapowiedziała że wszystkie dzieci zostaną przyjęte, ciekawe czy dotrzymała obietnicy.

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki