Przybywa ścieżek rowerowych

Rekordowe ceny paliw powodują, że coraz więcej osób przesiada się z samochodu na rower. Tym bardziej, gdy polityka miast czy mniejszych miejscowości sprzyja tworzeniu ścieżek rowerowych. Tak jest m.in. w gminie Urszulin.

– Rozpoczęliśmy przeglądy gwarancyjne ścieżek rowerowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Sprawdzamy ich stan techniczny oraz uszkodzenia, które mogły powstać po ostatnich obfitych opadach deszczu – informuje Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin. Kontrole przeprowadza zespół pracowników z urzędu gminy. Wójtowi pomagają Stanisław Artymiuk, kierownik referatu gospodarki inwestycji i Magdalena Kępa, koordynatorka projektu budowy ścieżek.

– Skontrolowaliśmy ścieżkę na odcinku Wola Wereszczyńska – Jamniki. W niektórych miejscach woda rozmyła pobocza, ale większych uszkodzeń nie było. Wykonawca jest w trakcie poprawy usterek – mówi wójt.

Ścieżka rowerowa na wspomnianym odcinku powstała w ramach projektu „Poprawa dostępności obszaru gminy Urszulin jako części Polesia Zachodniego”. Jego realizacja rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku. Po wykonaniu dwóch etapów budowy 5-kilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej na trasie biegnącej przez miejscowości: Wola Wereszczyńska, Łomnica i Jamniki nie brakowało pozytywnych opinii mieszkańców oraz turystów. W ich ocenie walory estetyczne ścieżki, jak również bezpieczeństwo korzystających z niej osób, zdecydowanie się poprawiły.

– Szczególnie cieszy nas ten drugi aspekt. Do bezpieczeństwa przykładamy bowiem szczególną uwagę, gdyż z tego odcinka drogi rokrocznie korzysta kilkanaście tysięcy turystów – tłumaczy wójt gminy Urszulin.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Przybywa ścieżek rowerowych"

  1. gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

    • i czego sie dresz ? wez łopate i pyndzel i możesz nawet kaplice niepokalaną zrobić sam … wystarczy się do roboty zabrać a nie klepać w koło to samo …

  2. Koleś nie ma racji …

  3. Ścieżek w Urszulinie bo PSL inwestuje w ,,swoich,,radnych powiatowych

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.