Przeprojektowują dokumentację, zamiast rozkopywać rynek

39 tys. 956 zł miasto zapłaci za zmianę projektu rewitalizacji włodawskiego ryku, aby uchronić przed wycinką przynajmniej część drzew, które pierwotnie planowano usunąć. Ratusz miał jednak spory problem ze znalezieniem firmy, która podejmie się zaprojektowaniem tych zmian. Jakby tego było mało, uwagi do projektu ma również konserwator zabytków.

Prace na włodawskim rynku powinny już trwać w najlepsze. Niestety nieprędko się rozpoczną. Powodem jest protest, jaki latem ubiegłego roku złożyło Re-vitae Włodawa w obronie drzew przed wycinką. Burmistrz Wiesław Muszyński zgodził się na ponowną weryfikację stanu drzew. Ich pozostawienie wiąże się ze zmianami w projekcie, na które musiały się zgodzić m.in. władze urzędu marszałkowskiego oraz konserwator zabytków. Pojawił się również problem ze znalezieniem firmy, która podejmie się przeprojektowania dokumentu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Przeprojektowują dokumentację, zamiast rozkopywać rynek"

 1. Walerek | 9 marca 2020 at 21:48 |

  To jeszcze tym projektem nikt się nie zajął? Mija kolejny rok, a poza kilkoma kłamstwami ze strony ratusza nic się nie dzieje w kwestii rewitalizacji. Przecież już teraz za otrzymane dofinansowanie, będzie można zrealizować o wiele mniejszy zakres robót. Przecież to jest niegospodarność i kto za to odpowie? Już wcześniej pojawiało się pod podobnymi tematycznie artykułami wiele mądrych komentarzy i nikt się do nich nawet nie odniósł. Takie zachowanie świadczyć może o bucie, ale kto inny powie o niedojrzałości decydentów. Pytam, gdzie jest Rada Miasta? może Rada Seniorów.

 2. Ile biorą we Włodawie za zapowiedzi?

 3. Mam kilka rzeczy z garażu, których chciałem się pozbyć, a które komuś mogły się przydać. Sąsiad powiedział mi o stronie na fb spotted Włodawa gdzie mogę wstawić ogłoszenie. Zajrzałem tam wczoraj z ciekawości. Pierwszy post to była żywiołowa dyskusja pomiędzy dzbanem Mariuszem Zańko a jeszcze większym dzbanem Małeckim, sekretarzem miasta. Zańko insynuuje jakieś skandale łóżkowe burmistrzowi, w tej samej dyskusji powołuje się na swoją córkę (!) i oddanie wartościom chrześcijańskim (cokolwiek to znaczy). Małecki z jakimś psychotycznym zapałem podnieca się życiem osobistym Mariusza. I tutaj mam taką małą prośbę. Mariusz, naprawdę Ciebie lubię, totalnie się z Tobą w wielu kwestiach nie zgadzam ale proszę ogarnij się..
  Małecki (przepraszam nie pamiętam imienia i chyba nie chcę pamiętać) jedź już sobie z tej Włodawy i wracaj tylko na kawę. Wiesiek, fajny z Ciebie burmistrz, chętnie bym zagłosował po raz trzeci, ale weź zastanów się nad sekretarzem bo to chodzący obciach dla miasta.

 4. I wszystko w temacie… Jak tylko zaczęła się gadka o drzewach wiadomo było, że idzie gra na położenie projektu. To będzie kolejna klapa a Rynek to
  Chyba tylko element dużego projektu , który padnie w całosci przez takie zarządzanie. Przy okazji chcę zapytać gdzie jest termomodernizacja szkoły nr 3 która miała się rozpocząć po wakacjach 2018 ??? Umowa była już podpisana zgodnie z tym co mówił burmistrz na rozpoczeciu roku szkolnego. Czy fotowoltaika w końcu będzie dla wszystkich mieszkańców Włodawy czy tak jak teraz tylko dla “znajomych królika”???

 5. Ponoć nasze lokalne władze stanęły na wysokości zadania w zakresie koronawirusa. Z nieoficjalnych przecieków (które są na granicy absolutnej pewności) wynika, że rozpoczęto negocjacje z rolnikami, których pola przylegają do nowego cmentarza, w sprawie odkupu od nich gruntów rolnych w celu powiększenia cmentarza. Na naszym terenie mamy dużo osób w wieku emerytalnym gdzie śmiertelność jest największa. Myślę, że nie będzie to zbytnim złamaniem ustawowych zapisów z RODO ale wymienię tu dwa nazwiska (Drozdowski i Młynarski), którzy zażądali po 50 tys za hektar ziemi ornej. Jest to gruba przesada, by bogacić się na społeczeństwie znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej.
  Jak będę miała informacje z nowych ustaleń to na bieżąco będę zamieszczała je na portalu internetowym, by społeczeństwo miało wiedzę na temat poczynań rządzących.

 6. Najważniejsze dotrwać do kolejnych wyborów bez zbędnych kłopotów, w roku wyborczym zacząć jakaś inwestycje, do tego nasciemniac ludowi co to się zrobi w następnej kadencji i może gawiedź wybierze znowu.

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki