Program Rewitalizacji Włodawy oceniony pozytywnie

Program Rewitalizacji Włodawy uchwalony w maju br., uzyskał pozytywną ocenę i decyzją Zarządu Województwa został wpisany na oficjalną listę programów rewitalizacji.– To ukoronowanie wielomiesięcznej pracy naszego zespołu i licznych konsultacji społecznych – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Rewitalizacja jest szczególnie ważna dla miast powiatowych takich jak my. Po prawie 30-tu latach przemian gospodarczo-ustrojowych zmieniło się w praktyce wszystko, także nasze – mieszkańców oczekiwania dotyczące jakości zamieszkania. Teren byłej jednostki wojskowej, czy rynku to miejsca, którym należy nadać nowe funkcje i niejako przywrócić je miastu na nowo.
Zaakceptowany przez województwo Program Rewitalizacji jest warunkiem, który pozwoli na aplikowanie o środki w ramach wyodrębnionego konkursu.

– Oczywiście nie zrobimy wszystkiego i nie nadrobimy wieloletnich zaległości – wyjaśnia sekretarz miasta Krzysztof Małecki i jednocześnie koordynator rewitalizacji. – Wnioskiem można objąć tylko te inwestycje, które zostały zgłoszone do naszego programu i znajdują się na liście projektów podstawowych. Ponadto możemy skupić się wyłącznie na tych obszarach, które są obszarami rewitalizacji (patrz: mapka) czyli takich, gdzie kumulują się problemy bezrobocia, ubóstwa czy przestępczości. Te zaś wynikają z diagnozy, która została wykonana z bardzo dużą precyzją, co podkreślali w swojej opinii eksperci Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach wniosku miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie inwestycji o największym oddziaływaniu na obszary rewitalizacji, jak podkreśla – inwestycji kluczowych ze względu na rozwiązywanie problemów społecznych i gospodarczych. W tym zakresie miasto od dłuższego czasu współpracuje z powiatem.

– Jesteśmy już zaawansowani we współpracy i będzie to nasz wspólny, partnerski wniosek – mówi burmistrz Muszyński. – Przemawiają za tym, nie tylko względy własnościowe (powiat jest właścicielem terenu i obiektów po byłej jednostce wojskowej), ale zdrowy rozsądek, bowiem wszystko, co robimy w mieście, służy jego mieszkańcom. Mamy już wymierne przykłady naszej współpracy, które widzimy na co dzień, choćby wzajemnie wspieramy się w budowie dróg powiatowych: Korolowska, 1000-lecia PP oraz gminnych: Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza.
Trwają prace nad szczegółowym zakresem wniosku, które pozwolą uzyskać najwyższą punktację, a w efekcie dofinansowanie. W ramach konkursu dla obszarów rewitalizacji na terenie gmin, w których siedzibę mają powiaty dostępna jest kwota 170 ml.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Program Rewitalizacji Włodawy oceniony pozytywnie"

 1. Brawo Panie Burmistrzu!

 2. Co za kpiny móchyńskiego!! Najpierw uwalił kilkanaście milionów przyznanych Włodawie na Rewitalizację Miasta, a teraz przywłaszcza pomysły innych i ogłasza jaki to on jest pomysłowy http://ias24.eu/aktualnosci,wlodawa-program-rewitalizacji-miasta,3406.html
  https://umwlodawa.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/lokalny-program-rewitalizacji-miasta-wlodawa.pdf
  Stracone 4 lata, których już się nie da nadrobić.
  Dobrze chociaż, ze Starostwo coś robi dla miasta. Ale co oni na to, że tak pod osiągnięcia Powiatu podszywa się wodzirej?

 3. Co za kpiny móchyńskiego!! Najpierw uwalił kilkanaście milionów przyznanych Włodawie na Rewitalizację Miasta, a teraz przywłaszcza pomysły innych i ogłasza jaki to on jest pomysłowy
  ias24.eu/aktualnosci,wlodawa-program-rewitalizacji-miasta,3406.html
  umwlodawa.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/lokalny-program-rewitalizacji-miasta-wlodawa.pdf
  Stracone 4 lata, których już się nie da nadrobić.
  Dobrze chociaż, ze Starostwo coś robi dla miasta. Ale co oni na to, że tak pod osiągnięcia Powiatu podszywa się wodzirej?

 4. zdzicho | 6 maja 2018 at 10:08 |

  Wybory się zbliżają i znowu bełkot na temat rewitalizacji miasta ( klasyka z kurwizji), „a ciemny lud to kupi „.Przed czterema laty oddałem swój głos na „młodego i bezpartyjnego ” , bo zaklinał rzeczywistość, że to jest jego nr.1 zadanie.Nie wypełnił obietnicy – głosu mojego nie ma.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki