Prezeski odpowiadają za wyłudzenia VAT

Panie prezes i wiceprezes jednej z włodawskich stacji paliw stanęły przed sądem. Są oskarżone o wyłudzenia podatku VAT poprzez wystawienie kilkudziesięciu lewych faktur. To nie pierwsze problemy z prawem właścicieli tej stacji.

Przed włodawskim sądem ruszył proces Renaty S. i Agnieszki P. To żony właścicieli jednej z włodawskiej stacji paliw, które jednocześnie pełnią funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu. W 2019 roku Prokuratura Rejonowa we Włodawie wszczęła śledztwo, którego efektem był akt oskarżenia skierowany do sądu.

– Obie panie są podejrzane o to, że będąc prezesem i wiceprezesem spółki, a więc osobami zajmującymi się jej finansami, działając wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru w okresie od 31 stycznia 2016 do 31 lipca 2016 roku wystawiły nierzetelnie 27 faktur VAT na rzecz czeskiej spółki oraz 11 faktur na rzecz spółki cypryjskiej – wyjaśnia Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Prezeski odpowiadają za wyłudzenia VAT"

  1. Zabrać dziwkom koncesje, zakaz zakładania jakiejkolwiek działalności, kurwy złodziejskie, panny szlachcianki włodawskie, królowe kurwa życia!!!

    • Królowe życia i szlachcianki – ok, ale skąd wiesz, że dziwki i kurwy, na jedno zresztą wychodzi?

  2. A skąd wiesz, że włodawskie? A nie chełmskie przypadkiem?…

    • Przynajmniej wiadomo czyj CPN (przepychanki z logo), Włodawa u tych Państwa nie tankuje. Panie Burmistrzu czekamy na Pana CPN, nie ten w Gosp. Kom. ale prawdziwy przy wjeździe do miasta. Cóż nie ma Pan gruntów bo zostały sprzedane na namioty foliowe których niema.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.