Powstała ogromna hala produkcyjna. To pierwsza tego typu fabryka w woj. lubelskim

Przy Zakładzie Karnym we Włodawie wyrosła imponujących rozmiarów hala produkcyjna. Od jesieni pracę przy produkcji mebli tapicerowanych ma tam znaleźć co drugi osadzony.

Budowa hali ruszyła jesienią 2017 r. w ramach realizowanego przez Służbę Więzienną rządowego programu „Praca dla Więźniów”.

– Istotą tego programu jest readaptacja osób przebywających w zakładach karnych i aresztach – mówi ppor. Daniel Pręciuk, rzecznik dyrektora ZK we Włodawie. – Praca jest jednym z głównych elementów resocjalizacji – podkreśla.

Powierzchnia nowej hali to ponad 8 tys. mkw. Docelowo odpłatne zatrudnienie przy produkcji mebli tapicerowanych ma tam znaleźć około 250 osób.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Powstała ogromna hala produkcyjna. To pierwsza tego typu fabryka w woj. lubelskim"

 1. A nie lepiej zatrudnić normalnych uczciwych ludzi ?

  • Ale gdzies czerwona zaraza sld, po musi pracowac

   • Karol Kot | 30 czerwca 2018 at 12:48 |

    Człowieku Ty serio masz jakieś manie prześladowcze i urojenia. Smutne musi być taka zgorzkniałe, pełne nienawiści życie. Zastanów się nad sobą trochę

 2. dla normalnych ludzi zasiłki dla wyrzutków społecznych praca ot los Polski wschodniej

 3. Mój zakład daje pracę od kilkunastu lat dla kilku osadzonych. Trafiło się na 3 skazanych, którzy chcieli pracować. Jeden skazany około 19 lat był normalny nie zdemoralizowany przez otoczenie, miał szansę jak mówią klawisze na resocjalizację. Cała reszta to porażka.

 4. Pewnie nie ludzie nie maja serca biedni osadzeni niech pracują. Nie dość ze z naszych podatków ich się utrzymuje to niech dorobią sobie jeszcze w spokoju a co tam. Nie wspomnę już o wyżywieniu bydła. Ludzie chorzy tak nie jedzą w szpitalach czy dzieci w szkołach musiał płacić za obiady. Resocjalizacja rzygac się chce taka resocjalizacje powinni mieć jak w zakładach karanych w Rosji. Brak słów na opisanie tego co się dzieje w Tym państwie

  • nie muf tak bo mariusz już w kodniu płacze. myslal ze to kolejny jego sukces tak pieknie dziekowal pani beacie z chelma za ta niezwykle cenna inwestycje w naszym miescie kiedys oburzal sie ze wiezniowie glosuja na pelo a za hfile hfali budowe fabryki dla gituf. mariuszku ale masz rostwojenie jasni. to pefnie po tym finie i fafelkach z szabki

 5. ciekawy | 6 lipca 2018 at 08:30 |

  To jest ta wielka inwestycja powstała w Specjalnej Strefie o której tak mówił w czasie kampanii wyborczej niezależny Przewodniczący SLD??

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki