Potrzebują miejsca dla dzieci. Starosta włodawski szuka na ten cel pieniędzy

Starosta włodawski zabiega o środki na stworzenie w powiecie drugiej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej. Obecna jest przepełniona.

Pierwszą okazją na pozyskanie pieniędzy był niedawny podział środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Starostwo włodawskie między innymi złożyło tam wniosek o 3 mln zł na budowę drugiego domu dziecka. Tak ten, jak i pozostałe wnioski z powiatu włodawskiego przepadły. Pieniądze trafiły tylko do powiatów rządzonych lub współrządzonych przez samorządowców sympatyzujących ze Zjednoczoną Prawicą. Tymczasem starosta włodawski jest ludowcem.

– Ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego środków nie otrzymaliśmy tylko my i powiat parczewski, gdzie starostą jest również ludowiec – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Trudno pogodzić się z tym, że przez moją orientację polityczną żaden z naszych wniosków nie spotkał się z uznaniem. Nie dostaliśmy pieniędzy na nowy dom dziecka, za to do Janowa Lubelskiego trafiły pieniądze na urządzenie mobilnej ślizgawki.

Starosta się nie poddaje i składa kolejny wniosek o środki „na budowę Placówki Opiekuńczo Wychowawczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej oraz pochodzących ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Tym razem adresatem jest Fundusz Inwestycji Strategicznych. – Jeśli za pierwszym razem aplikowaliśmy o trzy miliony złotych, to obecnie już o 4,5 mln zł – dodaje Romańczuk. – To efekt drastycznego wzrostu cen na materiały budowlane.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Potrzebują miejsca dla dzieci. Starosta włodawski szuka na ten cel pieniędzy"

 1. gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

 2. Sam sobie winien. Trzeba dobrze żyć z partią rządzącą a nie skamleć do ambasadora Niemiec o pieniądze. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

  • PiS to jednak mentalne chomonto jest…

   • Może najpierw zanim swoje wypociny napiszesz zajrzyj do słownika (jeżeli nie znasz polskiej ortografii), jak pisze się “chomąto”.

    • Argument ad ortografia gdy brak argumentow ad meritum

    • No to gratuluje jeżeli uważasz to za rzeczowy argument a nie lapsus popełniony w przypływie emocji. Nawet w sprawie domu dziecka dzieli i rządzi partyjny klucz. Totalne zagarnięcie instytucji przez mono partie. Brzmi znajomo? “Super partia qrwo!” cytując klasyka.

 3. Przecież ostatni wniosek był pisany na kolanie i w ostatniej chwili bez odpowiedniej argumentacji. Romańczuk jak zwykle pod publiczkę tak jak z wnioskiem na drogi, który teraz sklada. Finanse starostwa są w opłakanym stanie, że nie wiem czy na wkład własny wystarczy. Poza tym dobry gospodarz powinien się dogadać ze wszystkimi tak jak to robi starosta chełmski. A nasz potrafi tylko skamleć i lecieć na skargę do prasy.

 4. Oj tam. Starosta jest wspaniały, bardzo dba np. o zabytki. Betonówka pewnie będzie naprawiana za 30 parę lat – jak dobrze pójdzie! Już w listopadzie br. można będzie betonówkę wpisać na listę zabytków i to klasy “O” (zerowej).

 5. a może zamiast kolejny dom dziecka to warto otworzyć oddział psychiatryczny leczenia uzależnień. Dzieci nie bez powodu są odbierane rodzicom a lepiej wyleczyć rodzica niż odbierać dzieciaczki.

 6. A cóż to się dzieje we włodawskim PSL. Romańczuka chcą pozbawić przywództwa? Najwyższy czas.

  • A za dwa lata w starostwie. Powiat chełmski, ile dróg remontowanych. A we włodawskim ani kilometra.

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.