Potrójny jubileusz szkoły

Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Technikum oraz II LO we Włodawie obchodził swój jubileusz 25-lecia istnienia II LO, 40-lecie technikum, zaś 70-lecie szkoła zawodowa.- Takiego wydarzenia w życiu zespołu szkół dawno nie było i nikogo nie trzeba przekonywać, że miało charakter historyczny – mówił Eugeniusz Omelczuk, dyrektor szkoły. Nieprzypadkowo wybrano też datę – Dzień Nauczyciela – jako wyraz szczególnego podkreślenia roli pedagogów w pięknej historii szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie o godz. 9.00. Po niej uczestnicy przeszli w marszu do szkoły, gdzie o godz. 11 rozpoczęła się w hali sportowej część oficjalna. Jubileuszowi towarzyszył zjazd koleżeński absolwentów szkoły.

Część oficjalna obfitowała nie tylko w liczne wystąpienia gości i absolwentów, ale wzbogacona byłą także o ciekawy program. Najpierw nauczyciel historii – Mariusz Czuj nakreślił rys historyczny placówki, którego rozwinięciem był reportaż filmowy zrealizowany przez emerytowanego nauczyciela – Czesława Danilczuka. Święto Szkoły zakończył koncert jubileuszowy, w którym wystąpili nauczyciele, absolwenci, uczniowie i przyjaciele szkoły.

Przybyli z całego kraju i zagranicy absolwenci szkoły zostali serdecznie powitani przez dyrektora szkoły Eugeniusza Omelczuka. Z gratulacjami i życzeniami wystąpili m.in. wicestarosta włodawski – Adam Panasiuk, burmistrz miasta – Wiesław Muszyński, wójt gminy Włodawa – Tadeusz Sawicki, wicewojewoda lubelski – Robert Gmitruczuk, kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty – Arkadiusz Kwieciński, Dowódca 2 Mazowieckiego Pułku Saperów – płk Adam Przygoda, Zastępca Dyrektora Szefa Sztabu Komendanta głównego Straży Granicznej – Mariusz Telepko. Na uroczystości obecni byli również dyrektorzy włodawskich szkół, placówek oświatowych i instytucji kultury. W obchodach uczestniczyło kilkaset osób.

Absolwenci w trakcie uroczystości rocznicowych, niezwykle ciepło i z sentymentem wspominali lata swojej młodości spędzone we włodawskiej szkole. Były uśmiechy, wspólne anegdoty i radość ze wspomnień. Towarzyszyła temu prawdziwie rodzinna, domowa atmosfera. – Bo „Modrzewiak” to był nasz drugi dom i stąd wyruszaliśmy w świat, bogatsi o nowe doświadczenia, trwałe przyjaźnie, a czasem nawet miłości – wspominają uczniowie.

Dyrektorzy szkoły:

Włodzimierz Partyka 1946 – 1950

Ignacy Oleszczuk 1950 – 1961

Tadeusz Gradowski 1961 – 1970

Franciszek Sobczuk 1970 – 1979

Józef Pawlin 1979 – 1991

Marian Śpiewak 1991 – 2007

Eugeniusz Omelczuk – 2007

Źródło – Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Potrójny jubileusz szkoły"

  1. nie poślę dziecka do kościuszki

  2. Żadnego zjazdu koleżeńskiego nie było. Zresztą uczniów też garstka.

  3. bo to była impreza dla zańków, i innych oficjeli żeby mogli się polansować na srejbuku. na szczęście my szaraczki możemy się spotkać prywatnie i powspominać stare dobre szkolne czasy bez tych pozerów.

  4. tak tak na srejbuku

  5. Rodzinnej atmosfery to tu dawno nie ma!

  6. Więcej skromności- mniej mściwości!

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki