Policjanci zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy

Ponad 200 paczek papierosów oraz ponad 160 litrów alkoholu nie posiadających polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci w garażu 40-latka z gm. Włodawa. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła prawie 7,5 tys. złotych. Za wykroczenie skarbowe grozi przepadek mienia i wysoka grzywna.

Włodawscy policjanci Wydziału Kryminalnego w garażu 40-latka z gm. Włodawa, ujawnili nielegalny towar. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 200 paczek papierosów oraz ponad 160 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

W tym przypadku wartość uszczuplenia należności podatkowych wyniosła prawie 7,5 tys. zł. Teraz 40-latek odpowie przed sądem za wykroczenie skarbowe zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego. Za ten czyn grozi przepadek mienia oraz wysoka grzywna.

E.T.

KPP Włodawa

2 komentarzy "Policjanci zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy"

 1. Barometr | 19 marca 2018 at 22:58 |

  Szanowni policjanci dokładnie wiecie, że jest tzw. przyzwolenie społeczne do handlu papierosami i alkoholem. Pytam Was co ci ludzie mają robić jak niema pracy, a jak jest to na czarno często za 6-8 zł. w sezonie nad Białym. Wy nic nie zabezpieczyliście tylko pchnęliście kilka osób w ubóstwo, bo poniosą konsekwencje prawne za czyny zabronione przez ustawę pod groźbą kary, towar przeznaczony do sprzedaży ulegnie przepadkowi. Tak się zastanawiam czy większa jest szkodliwość społeczna tego co zatrudnia pracownika na czarno za 6 zł. na godzinę, czy handlarza sprzedającego tzw. ruską wódkę czy papierosy.
  Robienie statystyk wykrywalności, czy poprawianie bezpieczeństwa na drodze za pomocą urządzeń do mierzenia prędkości, jest rzeczą mało użyteczną z punktu widzenia socjologii prawa, o tym już wie nawet student I roku, a Wy i Wasi zwierzchnicy nie możecie tego przyswoić.
  Od kilku lat okradane są we Włodawie domy i mieszkania i jakoś nie możecie Państwo sobie z tym poradzić. Może raczej tu skierujcie swoje działania dochodzeniowo śledcze a pożytek i zrozumienie waszej pracy przez mieszkańców będzie większy.
  A tak na marginesie:
  1.Czy znacie palacza mieszkającego na wschód od Wisły, który by nigdy nie palił tzw. ruskich papierosów?
  2.Gdyby we włodawskiej komendzie zrewidować wszystkich policjantów i pracowników czy oby na pewno u nikogo w kieszeni nie znalazłyby się tzw. ruskie papierosy?
  Potraktujmy te pytania jak czysto retoryczne przecież odpowiedzi znamy.

  Z życzeniami zrozumienia i szacunku dla Waszej pracy zawsze oddany Wam Barometr.

 2. dobra zmiana | 21 marca 2018 at 09:19 |

  Co drugi emerytowany policjant czy straznik graniczny handluje papierosami i ukrainska wodką.Może by im przeszukać domy i garaże !

 3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki