Policjanci w operacji „Czysta Rzeka 2022”

Ponad 130 osób sprzątało rzekę Bug i jej okolice. Podczas przedsięwzięcia, którego celem jest zwrócenie uwagi i zachęcenie do dbania o czystość przyrody, zebrano ponad 200 worków śmieci i rożnych odpadów wielkogabarytowych. W akcję przyłączyła się włodawska IPA na czele z policjantką włodawskiej komendy.

W sobotę,  23 kwietnia, w powiecie włodawskim odbył się finał największej ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i ich okolic – „Operacja Czysta Rzeka 2022”. Wśród wielu innych grup, które włączyły się w sprzątanie rzeki Bug była akcja, którą koordynowała włodawska policjantka – przewodnicząca regionu IPA Włodawa – podinspektor Bożena Szymańska. Do grupy IPA Włodawa, organizacji zrzeszającej służby mundurowe działającej przy włodawskiej komendzie, dołączyli policjanci oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych. Budujące jest to, że wolontariusze w akcję zaangażowali również swoje dzieci ucząc ich tym samym dbałości o piękno przyrody już od najmłodszych lat. Grupa sprzątała teren od „Kaflarni” do zbiornika Okopiec.

W całą operację zaangażowało się łącznie 130 osób, które pracowało w różnych sztabach. Efektem całej włodawskiej akcji i pracy wszystkich sztabów było ponad 200 – 120 litrowych worków zebranych śmieci oraz odpady wielkogabarytowe takie jak: pralki, części kosiarek, szyby, części mebli, śmieci wędkarskie czy odpady budowlane. Wszystkie śmieci zostały odebrane  przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie.

Na zakończenie akcji  włodawska policjantka i wszystkie osoby zaangażowane w koordynację działań otrzymali podziękowania. Przyjemnym zakończeniem akcji było wspólne ognisko wolontariuszy i koncert lwowskiego muzyka.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

1 komentarz "Policjanci w operacji „Czysta Rzeka 2022”"

  1. mieszkaniec | 9 maja 2022 at 09:20 |

    Akcja piękna. Szkoda tylko, że Gospodarka Komunalna pozostawiła część śmieci, które ponownie znalazły się we Włodawce. Dwie opony do tej pory straszą wystając z wody przy moście.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.