Policjanci prowadzili działania w ramach Ogólnopolskiego Dnia Odblasków

1 października, włodawscy policjanci włączyli się do prowadzonych w całej Polsce działań informacyjno-edukacyjnych w ramach Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Celem akcji jest zachęcanie przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia odblasków oraz zwiększenie świadomości na ich temat.

Policjanci przez cały wrzesień spotykali się ze społeczeństwem, a zwłaszcza z uczniami szkół oraz dziećmi w przedszkolach, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze. Podczas każdego spotkania mundurowi przypominali o zasadach poruszania się po drodze: pieszo, rowerem, podczas przewożenia autem. Policjanci często też przeprowadzali ćwiczenia praktyczne na przejściach dla pieszych. Działania te był prowadzone głównie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

1 października to dzień, który inauguruje kolejną akcję pod nazwą „Świeć Przykładem”. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie noszenia elementów odblaskowych. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Odblasków przypadającego właśnie dzisiaj włodawscy policjanci z Ruchu Drogowego podczas prowadzonych kontroli wręczali elementy odblaskowe oraz przypominali jak ważne jest korzystanie z nich.

Pamiętajmy:

  1. Pieszy wyposażony w elementy odblaskowe jest widoczny już z odległości 130-150 metrów, czyli około 5 razy szybciej.
  2. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących jadących z obu kierunków.
  3. Dopilnujmy, aby nasi bliscy zakładali odblaski, a w szczególności dzieci i seniorzy.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
https://wlodawa.policja.gov.pl/lwl/informacje/aktualnosci/118430,Policjanci-prowadzili-dzialania-w-ramach-Ogolnopolskiego-Dnia-Odblaskow.html