Podatki wyższe nawet o… 1000 procent

Zamieszanie i awantury w urzędzie gminy. Mieszkańcy wręcz “linczują” urzędników za wysokość podatków, jakie zostały im wyliczone do zapłaty za grunty i budynki. Niektórzy muszą zapłacić nawet kilkakrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Ludzie przychodzą do urzędu i się awanturują, a nawet piszą skargi. O co chodzi? Przed trzema laty główny geodeta kraju wytypował powiat włodawski do przeprowadzenia na tym terenie tzw. modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Prace te wykonało wyłonione w ramach przetargu przedsiębiorstwo kartograficzno-geodezyjne z Krakowa. Geodeci pomierzyli wszystkie działki z dokładnością do jednego metra, obmierzyli budynki, zaś grunty, które w dokumentach widniały jako rolne, a w rzeczywistości były zabudowane, przekształcili. To wszystko spowodowało, że wielkości podatków wzrosły. W niektórych przypadkach nawet drastycznie. Pod koniec lutego urzędnicy rozesłali mieszkańcom nakazy podatkowe i zaczęły się awantury. Kilka skarg wpłynęło do przewodniczącego rady gminy Janusza Korneluka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

4 komentarzy "Podatki wyższe nawet o… 1000 procent"

  1. Hehe cwaniaczki mieli działki budowlane a płacili jak za zboże od kwintala. Dobrze im tak płacić podatki nie kombinować

  2. glupi Witek | 10 marca 2020 at 20:21 |

    średnio rozgarnięty człowiek umiejący czytać wie że decyzja o podatku to decyzja administracyjna zawierająca pouczenie o tym gdzie i w jakim czasie należy złożyć odwołanie. Panie dziennikarzu pisanie skargi do osoby, która ma również wpływ na wysokość podatków chyba mija się z celem ponieważ wszyscy odpowiedzialni mają w tej sprawie coś za “pazurami”

  3. z Włodawy | 11 marca 2020 at 19:14 |

    Podatek w mieście Włodawa też wyższy o 23%. Podatek VAT chyba Burmistrz doliczył. Gdzie te oszczędności po likwidacji gimnazjum i upchaniu dzieci jak śledzie w szkołach podstawowych.

  4. Podatki w Gminie Włodawa od lat są w czołówce wojewódzkiej pod względem wysokości , podatek od nieruchomości mieszkalnych i rekreacyjnych:Gmina Wola Uhruska 0,22 zł/m2 , Gmina Chełm -0,36 zł/m2, Gmina Lubartów 0,31 zł/m2, Gmina Parczew 0,35 zł/m2 a w Gminie Włodawa 0,40 zł/m2 a rekreacyjne 0,50 zł. Jak na tak biedny region to jest stanowczo za dużo. A jakość dróg czy infrastruktury w gminie raczej daje wiele do życzenia. Poprzednik Wójta doił podatników ale i obecny utrzymuje tendencje.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki