Plebiscyt „Włodawianin Roku 2015” rozstrzygnięty

wr1W niedzielę 19 czerwca podczas Dni Włodawy poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu „Włodawianin Roku 2015”. Kandydatów do plebiscytu mogły zgłaszać włodawskie stowarzyszenia, oraz jednostki organizacyjne Gminy Miejskiej Włodawa. Do konkursu zgłoszonych zostało ośmiu kandydatów : Edmund Brożek, Jacek Chęć, ks. Stanisław Dadas, Bogusława Górska, Józef Kędzierawski, Arkadiusz Rubacha, Irena Rutkowska i Elżbieta Wołoszun. W trwającym od 27 maja do 10 czerwca głosowaniu zwyciężyła Bogusła Górska. Dyplom i statuetkę laureatce plebiscytu wręczył Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Bogusława Górska jest nauczycielką z 35-stażem pracy. Od 13 lat jest koordynatorką Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Od 11 lat jest organizatorką całonocnej imprezy czytelniczej „Noc z Andersenem”, organizatorką „Tygodnia Czytania Dzieciom” w różnych placówkach oświatowych na terenie miasta i powiatu, oraz pomysłodawczynią i organizatorką akcji charytatywnej „Złotówka Na Gwiazdkę”. Jest również realizatorką własnego programu profilaktycznego „Tuż pod moim nosem”, współrealizatorką projektu „Mniej barier – więcej radości” dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, organizatorką bezpłatnych ferii zimowych dla najmłodszych. Organizatorką akcji „Aktywne podwórko”, oraz pomysłodawczynią i organizatorką „Kina letniego dla dzieci”.

źródło – wlodawa.eu

54 komentarzy "Plebiscyt „Włodawianin Roku 2015” rozstrzygnięty"

 1. jakby tak więcej okularów nawtykała

 2. Wielkie słowa uznania za Pani działalność na rzecz dzieci.
  Gratuluję wyróżnienia.

 3. Gratuluję!

 4. O co chodzi z łupkiem we Włodawie ???

 5. 1 000 000 Ton łupka zostanie wwiezione i wysypane na starej piaskowni, bo wodzirej tak zadecydował.

 6. Czas w końcu jasno powiedzieć kto tu rządzi ! Franczesko z tylnego siedzenia steruje marionetką. Już raz nam łupek zaserwował na błoniach – teraz znowu chcą składowisko zrobić na terenach miasta. Mieszkańcy ! Czas przejrzeć na oczy.

 7. osiedlowy | 23 czerwca 2016 at 22:44 |

  Gratulacje Pani Bogusiu

 8. Masakra , kto wybrał tego świstaka. Czas robić referendum

 9. Jestem ciekawa kto przytuli za zwiezienie łupka do Wałodawy? Mówi się, że za znalezienie miejsca dostaje się 1 zł od 1 Tony, to wychodzi przeszło milion złotych za piaskownię. Niezła sumka.

 10. (G)łupek

 11. zastanawiające | 24 czerwca 2016 at 10:18 |

  Teren dawnej kopalni przylega bezpośrednio do strefy ochrony ujęcia wody, więc czy proponowany sposób rekultywacji wyrobiska nie wpłynie negatywnie na wody gruntowe i ujęcie wody? Jakie interesy kierują wodzirejem, że wydał pozytywną opinię na składowanie tych śmieci.

 12. Tutaj można przeczytać na temat łupka i czemu została w ratuszu wydana opinia nie działajaca w interesie mieszkańców Włodawy: http://tvwlodawa.pl/milion-ton-odpadow-ma-trafic-do-wlodawy/

 13. Mieszkaniec | 24 czerwca 2016 at 13:53 |

  Proponuję zebrać podpisy pod referendum w sprawie odwołania burmistrza w związku z działaniem na niekorzyść mieszkańców miasta Włodawa. Może opozycja wzięła by się do roboty !!!

 14. Jaka opozycja?W radzie nie ma opozycji, jest za to grupka kolesi, którzy sobie z dziobków jedzą, a wodzirej co chce to robi. Zresztą wszyscy na sesji byli zaskoczeni, że wodzirej zlecił wykonanie jakiejś analizy firmie z Katowic za duże pieniądze, a nie zrobiła to firma, która chce składać łupek na swój koszt.

 15. Brawo żmija! Jesteś pierwszym dziennikarzem śledczym we Włodawie!

 16. Czy warto sprzedać zdrowie mieszkańców Włodawy za 0,5 – 1 czy nawet 10 mln zł ? Niech sobie każdy sam odpowie …..

 17. To może ta strefa ekonomiczna

 18. Żmija to szmata i alkoholik, wszyscy o tym wiedzą.

 19. A co jest szkodliwego w łupku ? Wydobyty z ziemi trafia do ziemi ? Nie dajcie się ogłupiać oszołomom.

 20. ciekawski | 25 czerwca 2016 at 09:50 |

  Zbigniew oszołom, ile przytuliłeś z tego miliona za zwiezienie łupka do Włodawy?

 21. ciekawski | 25 czerwca 2016 at 10:39 |

  Red. Zakrzewski jednocześnie jest pracownikiem starostwa to wiadomo napisze jak mu płacący pensję każe. Starosta podejmie decyzje parę negatywnych a na końcu pozytywną.

 22. Udzie czy wy nie macie szacunku dla Pani Bogusławy otrzymała tytuł „Włodawianin Roku 2015”. Co za brak kultury, gdzie jest administrator tego forum !? Wstyd, wstyd !!

 23. co tam jakiś durny plebiscyt jak tu żmija afery tropi….

 24. Żadna afera, tylko ukazanie jak SLD ponownie chce wwieźć łupek do Włodawy, wcześniej don franczesko nawiózł celem rekultywacji błoni, a teraz przewodniczący pozwolił na zwiezienie łupka by wzbogacić w odpowiednie minerały wodę, którą piją mieszkańcy. A co do afery to warto, by ten kto to napisał zainteresował się czemu tak bardzo wodzirejowi zależy na zwiezieniu śmieci do kopalni piasku i ile na takim zasypaniu można zarobić.

 25. Ja bym uważał z komentarzami. Na miejscu administratora również.

 26. mądrość ludowa | 27 czerwca 2016 at 10:30 |

  Prawda w oczy kole.

 27. REFERENDUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 28. Zmienię temat bo nie wiem gdzie to napisać.Gdzie jest straż miejska we Włodawie skoro rowerzyści mając ścieżkę jeżdzą ulicą blokując ruch na jednej zcgłównych ulic,niech ktoś się w końcu tym zajmie a nie w czwartek zbierać haracz na rynku.Dać jednemu drugiemu mandat to może inni też się wystraszą bo mnie już szlak trafia

 29. Kiedy “wodzirej” zaczyna uszlachetniać wodę pitną łupkiem i ile kosztowała ekspertyza, którą zamówił by udowodnić, że łupek dodany do wody nie zagraża mieszkańcom?

 30. W łupku jest cała tablica Mendelejewa. Jak komuś to nie przeszkadza to proponuje robić sobie napar zamiast herbaty a nie wozić to do miasta.

 31. Przewodniczący zaczyna trząść tyłkiem, bo mieszkańcy zbierają podpisy przeciw zwożeniu łupka, a już się mówi, że będą zbierane podpisy o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania. Czyżby pazerność miała doprowadzić przewodniczącego do odosobnionego pokoju?

 32. whiteman | 1 lipca 2016 at 08:36 |

  Co tam łupek, “Inteligenty z włodawskiego” z PiS zbierają podpisy przeciwko likwidacji gimnazjów przez PiS ?

 33. włodawiak | 1 lipca 2016 at 10:02 |

  Przewodniczący zaczyna trząść tyłkiem, bo mieszkańcy zbierają podpisy przeciw zwożeniu łupka, a już się mówi, że będą zbierane podpisy o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania. Czyżby pazerność miała doprowadzić przewodniczącego do odosobnionego pokoju?

  co do odwołania to kto i kiedy zbiera te podpisy ?

 34. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Opozycja znalazła wreszcie jakiś punkt zaczepienia żeby poszczekać na Burmistrza bo ma za dobre notowania w mieście. Nikt mądry w to nie uwierzy nie Pisuarom chodzi o dobro miasta. Za ewentualne przywiezienie łupka do Włodawy odpowiada Wrzesień, on sprzedał kopalnię i dobrze wiedział co robi

 35. Racjonalny | 4 lipca 2016 at 14:44 |

  To jest właśnie HIPOKRYZJA PO WŁODAWSKU – rasowy beton i zaścianek. Działka na której ma być składowany łupek została sprzedana za kadencji Pana Września, następnie zaczęły się pojawiać decyzje wstrzymujące składowanie łupka, w tym decyzje obecnego burmistrza Muszyńskiego, który też wydawał decyzje niepozwalające na składowanie kopalin. Rozpoczął się rasowy PING-PONG z SKO i właścicielem działki. SKO czyli SAMORZĄDOWE KOLEGIUM ODWOŁAWCZE, które jednoznacznie wskazało, że nie ma przeciwwskazań do składowania kopalin, miasto i powiat nie mają argumentów prawnych, żeby zahamować ten proces. Jest wyjście, tj. kolejna odmowa składowania kopalin, ale to wiąże się z tym, że miasto i powiat zostanie pozwane do sądu, rozprawę przegra i będzie musiało płacić wielomilionową karę. I teraz pytanie czy stać nas, nasze miasto na wypłatę w MILIONACH odszkodowania dla właściciela działki ? to nie jest 5 czy 10 złotych, a gruba kasa liczona w milionach. Należy mieć na uwadze fakt, iż miasto zgłosiło się do biegłego sądowego z zakresu górnictwa Pani Dr inż. Renata Patyńska, Biegły Sądowy z zakresu:Górnictwa, geologii, hydrogeologii,Sejsmologii oraz ochrony środowiska, Adm. 0151 – 190/14 – z opini także wynika jednoznacznie, że nie ma przeciwwskazań do składowania kopaliny.

 36. Racjonalny | 4 lipca 2016 at 14:52 |

  Większą szkodę dla środowiska można wyrządzić po przez nielegalne składowanie śmieci, które ma miejsce w naszych lasach, bądź też wylewanie do Rzeki BUG ścieków, które jak większość z tubylców wie – podobno też ma miejsce. Łupek został wydobyty z ziemi i do ziemi wróci, to tak jak z człowiekiem z prochu powstałeś w proch się obrócisz. Wszystkie te komentarze bez racjonalnego i logicznego punktu widzenia, to nic innego jak brudna zagrywka polityczna mająca na celu podważenie zaufania do naszego włodarza. Mam jedno pytanie – dlaczego na hałdach na Śląsku czy w pobliżu Bogdanki rosną drzewa i inna rośliny ? przecież to jest takie “trujące” ? no dlaczego ?. Weźmy pierwszy lepszy produkt ze sklepu i przeczytajmy etykietę – ile tam jest chemii ?! – i wszystko to spożywamy te E, Difosforany itd.

 37. Raczej niedouczony niż racjonalny

 38. Anonim | 4 lipca 2016 at 20:02 – raczej to ty masz problem z własnym EGO, nie masz pojęcia o górnictwie, geologii, chemii i fizyce. Twój prostacki i prostolinijny komentarz o tym świadczy – zero argumentów i merytorycznej dyskusji. Jeżeli chodzi o naukę, to dla tych co mają przedrostek przed nazwiskiem prof. dr. to ty nie dorastasz im nawet do pięt, tak gwoli ścisłości

 39. Wodzirej poczytaj zanim zaczniesz pisać głupoty:
  Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska – z upoważnienia ministra -na interpelację nr 6513 …
  Ad. 3. Czy łupek przywęglowy wchodzi w reakcję z odpadami atmosferycznymi i czy mogą one być niebezpieczne dla środowiska naturalnego?
  – Odpady górnicze podlegają naturalnym przemianom w środowisku, jednym z czynników tych przemian są wody opadowe. Wody te wpływają na warunki przemian w złożu odpadów i transportują ich produkty w złożu odpadów i do środowiska. W przypadku transportu znacznych ilości produktów przemian do środowiska może nastąpić pogorszenie stanu wód powierzchniowych, podziemnych oraz związane z tym przemiany ekosystemów.
  Ad. 4. W jaki sposób łupek przywęglowy oddziałuje na wodę pitną, a w szczególności na wodę gruntową?
  0 Wody odciekowe ze złoża odpadów górniczych charakteryzują się wysoką mineralizacją, początkowo i krótkotrwale związaną z wymywaniem chlorków, a następnie długotrwale z wymywaniem siarczanów. Nie są to substancje toksyczne, lecz nadmiar ich może prowadzić do pogorszenia właściwości wód podziemnych, przy niekorzystnych warunkach lokalnych głównie do podwyższonej mineralizacji w ujęciach wody pitnej.
  Wody gruntowe pod składowiskiem odpadów mogą charakteryzować się niskim pH i podwyższoną zawartością metali ciężkich.

 40. Wściekła włodawianka | 4 lipca 2016 at 23:57 |

  A co powiecie o naszej drodze 82 Włodawa – Lublin, po przejechaniu 50 tys ciężarówek nasza droga przestanie istnieć, więc może do Włodawy będziemy pływać promem przez Białoruś.

 41. Łupek przywęglowy, pochodzący z KWK ˝Bogdanka˝, nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez POMIAR-GIG sp. z o.o. w Lublinie dotyczących własności fizyko-chemicznych skład karbońskich lokowanych na składowisku w Bogdance i oceny przydatności do rekultywacji, stężenia metali ciężkich w badanych wyciągach wodnych są niższe od dopuszczalnych wskaźników zanieczyszczeń wód I klasy czystości. Natomiast wyniki badań wyciągów wodnych w zakresie zawartości składników podstawowych są zróżnicowane i wykazały w kilku próbach nieznaczne przekroczenia w porównaniu ze wskaźnikami zanieczyszczeń wód I klasy czystości. – “”Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska – z upoważnienia ministra –

  na interpelację nr 6513

  w sprawie możliwości stosowania i dopuszczenia łupka przywęglowego do remontów dróg gruntowych na przykładzie gminy Wierzbica w powiecie chełmskim”

 42. Z poważaniem

  Podsekretarz stanu

  Janusz Radziejowski

  Warszawa, dnia 27 czerwca 2001 r. – TO JEST TEKST Z 2001 ROKU i nie jest już aktualny !!

 43. Spectator | 5 lipca 2016 at 07:36 |

  Jeżeli ten łupek jest obojętny dla środowiska, to niech kopalnie składają go na hałdy w sąsiedztwie działek wydobywczych. Skoro stać ich na tak dalekie wywożenie i ponoszenie opłat składowania, to na pewno jest coś na rzeczy. Gminy, na terenie których leżą kopalnie czerpią horrendalne zyski z wydobycia, niech więc zagospodarują łupek na terenie tychże gmin a nie podrzucać kukułcze jaja na sąsiednie tereny. Won z łupkiem i decydentami, którzy pozwalają na jego składowanie.

 44. Od 2003 roku Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A. posiada certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:1996, a od 2006 roku również – certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

  Certyfikaty te są potwierdzeniem, że każdy etap produkcji i każdy proces będący udziałem Lubelskiego Węgla “Bogdanka’ S.A. poddawany jest ciągłemu, wnikliwemu nadzorowi specjalistów. Na przyznanie tych certyfikatów miał takze wpływ fakt, że kopalnia w Bogdance umiejętnie zarządza swoimi zasobami, szanując równocześnie piękno otaczającej ją przyrody.

  Rok 2009 to czas recertyfikacji. Firma Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A. jest do tego wydarzenia przygotowana. Obowiązujące procedury są na bieżąco aktualizowane, powstają nowe – certyfikaty ISO nobilitują i jednocześnie zobowiązują do ciągłej, wytężonej pracy.

 45. Spectator – człowieczku od gazu z cechu. Wskaż winnego tego procederu i napisz łaskawie jak zahamować ten proces. Będziesz zadowolony jak z budżetu miasta wypłynie 6 milionów złotych odszkodowania dla właściciela działki ? Odzywasz się teraz ? A gdzie ty byłeś jak wywożono śmieci do lasu ? gdzie ty byłeś jak ludzie protestowali przed wylewaniem ścieków do rzeki Bug ? Co fajnie się chowa głowę w piasek jak nie ma możliwości ugrania sobie coś politycznie ?

 46. Czyzby ktos mial interes w tym by zwozic lupek do Wlodawu?

 47. za spectator | 5 lipca 2016 at 15:45 |

  Do “Anonim | 5 lipca 2016 at 07:59” Widzę, że jesteś zorientowany w całej grze, skoro znasz kwotę odszkodowania za udaremnienie wwiezienia łupka do Włodawy. Nie wydaje mi się aby była to informacja już upubliczniona, że miasto miałoby zapłacić 6 mln. Zapewne ktoś ze służb filtruje ten portal i trafi do Ciebie w celu zgłębienia informacji o tejże transakcji.

 48. Zastanawiające | 5 lipca 2016 at 18:44 |

  Oj cosik tu śmierdzi ta sprawa z łupkiem. Wpierw był zwożony, gdy rządził don Franczesko z SLD, a teraz ma być zwożony gdy rządzi don Wodzirej z SLD, zastanawiające. I jeszcze to straszenie mieszkańców, że miasto będzie musiało wydać 6 milionów jak nie pozwoli zasypać kopalni. Komuś chyba bardzo zależy na tym, by łupkiem zasypano kopalnię, ale czemu, co za tym stoi?

 49. Za tym stoi spectator. Za dużo wie ? A kto to jest?

 50. Wodzirej za bardzo się tłumaczy, a jest takie przysłowie odnośnie kto się tłumaczy.

 51. A dziwisz się, jak pseudopolitycy włodawscy rzucili się na niego jak stado hien. Wykorzystują swoje 5 minut nawet niektórych dziennikarzy w to wciągają , bo w końcu burmistrz zrobił coś niepopularnego. Czekali i czekali aż się doczekali. A i tak nie zmieni to zdania o Muszyńskim, że jest dobrym burmistrzem.

 52. Jak to polski wieszcz mawiał “Tłumaczą się tylko winni” Co do przewodniczącego to jeszcze nie było gorszego burmistrza, “może dobry” to on jest w prowadzeniu imprez masowych jako lokalny wodzirej i ostatnimi czasy słychać, że przygotowuje się do zostania solistą na estradzie tanecznej w czasie Poleskiego Lata z Folklorem. Przez dwa lata nic nie zrobił, prócz wyciągania projektów poprzednika i podpisywania się pod nimi (min. pieniądze na remonty ulic, program rewitalizacji Czworoboku). Ale nie ma co się dziwić, kiedy ma zająć się realizacją swoich haseł wyborczych jak mu tylko w głowie prowadzenie imprez i tańczenie na scenie, co on robi z włodawskiego klauna? No tak przecież jeszcze musi liczyć ciężarówki zwożące łupek do Włodawy.

 53. hahaha poważnie będzie tańczył Do roboty niech się weźmie! Ale jaja! Wodzirej baletmistrz!

 54. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki