Pierwszy Międzygminny Turniej Taekwondo-kickboxing. Siedem medali dzieci klubu kickboxingu „SKORPION” Mks Mechanik Włodawa

W dniu 02.07.2022 sobota w miejscowości Stary Brus odbył się pierwszy Turniej Międzygminny taekwondo i kickboxingu na zaproszenie dla dzieci w wieku od 6 roku życia do 12. Organizatorem był Pan Dariusz Zawada UKS ,,AMICUS” Łopiennik Górny gmina Krasnystaw oraz Urząd Gminy Stary Brus powiat Włodawa, podczas turnieju pomagał również trener włodawskich zawodników i zawodniczek Sylwester Protas.

Nie zabrakło Włodawskich dzieci z MKS Mechanik Włodawa, Klubu Skorpion, prowadzonego przez trenerów Małgorzatę Chomę brązową medalistkę Mistrzostw Świata full kontakt oraz Sylwestra Protas założyciela klubu, który już istnieje nieprzerwanie 17 lat.

Turniej był rozgrywany w czterech konkurencjach: kopnięcie z wyskoku w tarcze, walki na pałki piankowe, bieg zadaniowy na czas, kopnięcia obunóż na czas. Najlepiej spisała się 12-letnia Karolina Bruchacka zdobywając w każdej konkurencji medal, w sumie dwa złote dwa srebrne oraz brązowy. Najciekawszy przebieg miały walki na piankowe pałki – szermierka tylko zamiast szpady są pałki. Karolinka przegrała pierwszą walkę 5:4 i wylądowała w repasażach, które po 3 pojedynkach wygrała i z grupy przegranej jako zwycięzca trafiła do półfinału, gdzie też zwyciężyła i w finale pokonała zawodniczkę gospodarzy, zdobywając złoto.

Kolejny dobry występ po Piaseczno Open zanotował 8-letni Paweł Zieliński, którego rodzice na treningi dowożą z miejscowości Krasówka gmina Włodawa, Pawełek zdobył dwa medale, srebrny w walkach na pałki wygrywając trzy pojedynki i przegrywając dopiero w finale oraz brązowy w kopnięciach z wyskoku.

Medal zdobył również zupełny debiutant uczęszczający od niedawna na treningi 11-letni Maksymilian Makus a udała mu się ta sztuka w walkach na pałki i mimo że również przegrał pierwszy pojedynek , udała mu się wygrać kolejne dwa i trafić do półfinału gdzie po raz kolejny przegrał, lecz w walce o trzecie miejsce już zwyciężył zdecydowanie i zdobył brązowy medal. W narożnikach zawodników walczących na piankowe pałki sekundowała trenerka Małgorzata Choma, pozostałe konkurencje, w których startowały dzieci ze Skorpiona sekundowała wraz z trenerem Sylwestrem Protas.

Podczas turnieju odbył się również pokaz kickboxingu, który przygotował trener Sylwek wraz z Karoliną Bruchacką oraz pokaz COMBAT -Kalaki walki na kije, który przygotował Pan Dariusz Zawada.

Medale i dyplomy wręczał Wójt Gminy Stary Brus Pan Nikodem Kołtun.

Po zakończeniu turnieju odbyło się ognisko dla dzieci i rodziców, można było upiec kiełbaskę na ognisku , napić się zimnego napoju oraz zjeść zimnego loda, wszystko to w miłej przyjaznej atmosferze.

Włodawscy trenerzy i Zarząd klubu już planują na wrzesień zorganizowanie takiego turnieju we Włodawie, byłaby to pierwsza taka impreza zorganizowana przez klub kickboxingu z Włodawy.

Podziękowania dla Państwa DROB z Hotelu Drob w Urszulinie za sponsoring i ciepłe powitanie po turnieju.

Wielkie Podziękowania dla Pana Wiesława Blicharskiego firma HANDBUD z Włodawy wieloletniego sponsora klubu kickboxingu, za zakup niezbędnych w taką pogodę napojów oraz wody.

Podziękowania dla Urzędu Miejskiego we Włodawie, dla Pana Burmistrz Wiesława Muszyńskiego oraz Wice Burmistrza Pana Wiesława Holaczuka za dofinansowanie sekcji kickboxingu.