Pierwsza komunia nie jest zagrożona

Zbliża się maj i czas pierwszych komunii. Wiele osób zadaje pytanie, czy z powodu pandemii uroczystości zostaną przełożone. Wygląda na to, że nie.

W kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie komunia odbędzie się w sobotę, 22 maja.

– Zorganizujemy ją w ustalonym wcześniej terminie i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Rodziny wiedzą o zasadach oraz zaleceniach i myślę, że dostosują się do nich – tłumaczył w czwartek proboszcz parafii ks. Dariusz Parafiniuk.

Warto wspomnieć, że to jeden z niewielu kościołów w regionie, gdzie obostrzeń pandemicznych przestrzegano do tej pory bardzo rygorystycznie. M.in. do świątyni na mszę mogło wejść tylko tyle osób, ile wyliczono dla powierzchni kościoła. Pozostali musieli stać na zewnątrz lub przyjść na kolejną mszę.

Z kolei w kościele p.w. św. Ludwika we Włodawie uroczystości pierwszokomunijne planowane są 9 maja.

– Zawsze organizujemy pierwszą komunię w drugi weekend maja. Z obostrzeniami radzimy sobie i nie będzie z tym problemów – poinformował nas jeden z ojców klasztoru.

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku uroczystość pierwszokomunijna planowana jest 30 maja, natomiast w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie 15 maja. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.