Pensja minimalna w górę, wpływy do budżetu w górę. Hojność państwa warta jest 2 mld zł

1,9 mld zł w ciągu roku – tyle budżet zarobi na podwyżce pensji minimalnej w 2021 roku. Z 2,8 tys. zł brutto, na rękę grupie niemal półtora miliona Polaków zostanie nieco powyżej 2 tys. zł. I tak wraz z pracodawcami każdego miesiąca do budżetu będą przelewać 1,3 tys. zł.

Nie 3 tys. zł, a 2,8 tys. zł – taka w 2021 roku ma być pensja minimalna. To wstępna propozycja rządu Zjednoczonej Prawicy, która trafi do konsultacji społecznych. Pracodawcy mówią wprost: żadnych podwyżek. Związki zawodowe mówią: można więcej, bo obietnice były wyższe. NSZZ “Solidarność” słowami swojego szefa Piotra Dudy komunikuje: na mniej niż 200 zł podwyżki się nie zgodzimy.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie money.pl

4 komentarzy "Pensja minimalna w górę, wpływy do budżetu w górę. Hojność państwa warta jest 2 mld zł"

  1. Ktoś wie co się dzieje że stroną powiatu? Najpierw zamknęli urząd. Potem nie podają rzetelnych informacji o nowych przypadkach zarażeń a teraz strona startowa jest nieosiągalna. Co się dzieje? Gdzie jest starosta? Gdzie jest rada? Czemu jeszcze nie zwołano sesji absolutoryjnej? Panie Starosto Andrzeju gdzie Pan jest?!?!?!

  2. ktoś jeszcze tu pracuje i placi jakies zusy czy inne podatki w tym chorym kraju ?? pisze z kajmanów tu słonko i szum wody, żarcie samo z nieba leci, pozdrawiam

  3. Pensja w górę = składki zus w górę.
    Ceny w sklepach już od dawna poszły w górę (:

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki