Panoptikum czyli Kaflarniany Gabinet Osobliwości – zapraszamy na wystawę

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
zaprasza na wystawę

PANOPTIKUM czyli KAFLARNIANY GABINET OSOBLIWOŚCI

Panoptikum, finisaż 09.09.16 r.

Galeria Na Poddaszu MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Finisaż 9 września 2016 r., godz. 17:00

wystawa czynna jest do 12 września 2016 r. w godzinach pracy biblioteki

W Galerii Na Poddaszu zgromadzone zostały materiały powstałe w trakcie przygotowań oraz podczas trwania Festiwalu Sztuka Pod Koszem, który odbył się we Włodawie na terenie Starej Kaflarni nad Bugiem w dniach 5-7 sierpnia 2016 r.
Wystawa ma charakter formy otwartej, jak cała inicjatywa i działania grupy nieformalnej Sztuka Pod Koszem. Wciąż powstają nowe prace, które wzbogacają i tak sporą już kolekcję. Jednym z najnowszych nabytków jest pokolorowana reprodukcja festiwalowej grafiki Mariusza Tarkawiana przygotowana przez Natalię Juszczuk. Oryginał autorstwa Mariusza Tarkawiana, podobnie jak obraz rysownika Łukasza Bogdanowicza zobaczyć można na bibliotecznym poddaszu.
Jest SZTUKA, ale nie brakuje też KOSZA. Koszykarskie akcenty to m.in.: stroje zaprojektowane przez Basket Włodawa, piłka z podpisem Marcina Gortata przekazana przez Fundację Marcina Gortata MG13, flagi i banery przygotowane przez sklep Kairo oraz firmę Jerseys Clinic, grawerowane puchary z kafli odnalezionych na terenie Starej Kaflarni, a także kolekcja plakatów i dyplomów Partnerów projektu (których zachęcamy do odbierania swoich podziękowań przy okazji zwiedzania wystawy).
Wspomnienia przywołują fotograficzne reportaże prezentowane na tabletach. Swoich zdjęć użyczyli: Katarzyna Roczon, Czesław Danilczuk, Mariusz Błaszkiewicz, Przemysław Budzyński, Paweł Miazga, Zbigniew Dębiec.
W nieco dłuższą podróż, bo do czasów świetności kaflarnianego przedsiębiorstwa pozwalają się nam przenieść relacje pracowników tego obiektu zgromadzone i opracowane przez członków Grupy Mowa Żywa.

Zapraszamy!

Zmiana wielkości czcionki