Pączkujemy! – lutowe spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży

W listopadzie minęły trzy lata od założenia Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży we włodawskiej bibliotece. W tym czasie sporo się zmieniło m.in. troszkę urośliśmy, zmieniliśmy szkoły, przybyło nam też klubowiczów. Bo jak się okazuje – czytanie zaraża! A w szczególności wśród rodzin. Bo nasz klub to:
31 spotkań klubu (w tym 351 odwiedzin) 20 członków (13 dziewczyn i 7 chłopców) a w tym aż 5 rodzeństw!

Spotkanie młodzieżowego DKK, 11.02.17 r.

Liczb nie da się oszukać – opiekunki klubu stanęły przed dużym dylematem, kiedy przy stojącym w Oddziale dla Dzieci „fortepianie” brakować zaczęło miejsc siedzących. A jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazku, a już na pewno pobudza kreatywność. W związku z tym zakiełkowała myśl o podziale klubu na dwa – dziecięcy i młodzieżowy. Pomysł ten został przedstawiony, omówiony i demokratycznie przegłosowany podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w sobotę 11 lutego 2017 r.

I tak oto mamy przyjemność przedstawić Państwu:

Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki, w którego skład wchodzą uczniowie szkół podstawowych:
Basia, Ola, Miłosz, Aleks, Paweł, Kuba oraz dwóch nowych członków Adaś i Kuba, których serdecznie witamy w naszym gronie! Moderatorem tej w dużej mierze kawalerskiego zastępu jest Asia Orzeszko; kustosz Oddziału dla Dzieci MBP Włodawa.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, którego członkami są gimnazjaliści:
Jakub (rodzynek jako pierwszy), Marcelina, Marika, Asia, Ola, Kasia, Nina i kolejna Kasia, Oliwia, Martyna, Klaudia oraz Wiktoria. Sfeminizowaną gwardię moderować będzie Ula Panasiuk; specjalista ds. animacji kulturalnej MBP Włodawa.

Oczywiście podział ten nie ma kategorycznego charakteru. Będziemy spotykać się wspólnie przy okazji różnych wydarzeń i inicjatyw. Bo na pewno za sobą zatęsknimy!:)

Przypominamy, ze klubowicze spotykają się w każdą drugą sobotę miesiąca, o godzinie 11:00. Do wspólnych rozmów zapraszamy wszystkich chętnych.

Urszula Panasiuk

MBP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki