Oświadczenie MLKS Włodawianka

W związku z nieprawdziwymi informacjami funkcjonującymi w środowisku włodawskim informujemy:

1. Zgodnie z naszą wiedzą baner firmy Wamex wisi na płocie stadionu od roku 2013

2. Uzgodnienia z MOSIR-rem przeprowadził ówczesny Prezes MIKS Włodawianka Włodawa Tadeusz Borkowski wraz z członkiem zarządu Tadeuszem Klepackim

3. Po zmianie Dyrekcji MOSIR-u w obecności Pana Burmistrza Wiesława Muszyńskiego wspólnie uzgodniono , że
MLKS ,,Włodawianka ‘ Włodawa będzie płaciła czynsz w kwocie 650zł rocznie w dwóch ratach na podstawie faktur wystawianych przez MOSIR w miesiącu czerwcu i grudniu.

4. Klub MLKS ,,Włodawianka” Włodawa regulował wszelkie zobowiązania z tym związane.

5. Klub MLKS ,,Włodawianka’ Włodawa pozyskał sponsora , firmę Wamex dzięki wsparciu Pana Wojciecha Adamskiego , który wywodzi się z Włodawy

6. Reasumując, dziwią i niepokoją nas wymyślone zarzuty i zdarzenia, które rzekomo maja świadczyć o przestępczych i karalnych działaniach klubu. W naszej ocenie tego typu działanie wyczerpuje znamiona pomówienia.

Wszyscy żyjemy w jednej społeczności , niezmiernie zaskakujące była dla nas konieczność płacenia przez klub za powierzchnię baneru , tym bardziej , że na płocie jest nadal wiele wolnej powierzchni .
Smutne jest , że pozyskiwanie środków finansowych odbywa się kosztem organizacji i stowarzyszeń działających we Włodawie i na rzecz włodawskiego sportu Włodawy.
Zarząd MLKS ,,Włodawianka’ Włodawa

32 komentarzy "Oświadczenie MLKS Włodawianka"

 1. Towarzysz Chruszczow | 22 czerwca 2018 at 17:32 |

  Oj cieplutko się panom działaczom zrobiło. A to dopiero wieszchołek góry lodowej. Nadal będziecie ludziom wciskać kit, że przejsrzysta księgowość we Włodawiance nie jest potrzebna? Zańko po przeszkoleniu z finansów u Nilipiua śmiało może iść na burmistrza.

 2. – To jest zwykła granda i brak elementarnej kultury, nie mówiąc o łamaniu prawa – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie, która dowiedziała się, że na jej obiekcie – ogrodzeniu miejskiego stadionu wisi baner. Reklamę powiesił ktoś z zarządu klubu, zapominając wspomnieć o tym dyrekcji MOSiR-u.
  źródło www nowytydzien pl / powiesili-na-cudzym

 3. Wodzirej z eduardem zaczynają kampanię. Jak można wyczytać ich nie interesuje sport, ich interesuje utrzymanie władzy, by dalej zasiadać na stołach z kilkunastotysięcznymi pensjami. Dopóki Włodawianka będzie zależna od miasta, to dalej będzie upolitycznianie zarządu.

 4. Poczekajmy co wyjdzie w Prokuraturze. Ten baner na lewo a kasa do kieszeni to tylko wierzchołek góry lodowej. A nielegalna sprzedaż biletów? Urząd Skarbowy też się powinien zainteresować. Darowizny do kieszeni,itp rzeczy

 5. Ma być niezależna od miasta?to kto ją utrzyma – Kuczyński??to niech sobie założy prywatny klub i go sam finansuje

  • Pan prezes DR mógłby wyciągnąć z szafy listę tych chętnych sponsorów która się tak chwalił. Może mu się zawieruszyla gdzieś razem z listą super zawodników którzy mieli zbawić klub. Przypomnij na której pozycji miałeś grać? Klub do serie A swoją głupią decyzją sposcil Rysiek teraz cały zarząd jest nowka niesmigany. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z meczów i wyjazdów. Miała być dobra zmiana a Rysio dalej blisko koryta. Do tego Mariuszek i jego armia zaciezna z Siedlec. I Wy jeszcze macie czelność mówić o upolitycznieniu klubu? Pozbyliscie się ostatniej przeszkody jednym głosowaniem to teraz pokażcie na co Was stać zamiast płakać że nikt wam nie chcę pomóc.może do prezesa pojedxiecie bo idąc waszym tokiem myślenia rząd powinien interweniować w końcu klub utrzymywany jest z podatków. Jarek Wlodawianke zbaw!

 6. Chciałbym zapytać o jedno. Jaki całego budżetu Włodawianki stanowią środki pozyskane od sponsorów ? Czy w ogóle takie są a jeśli tak to ile ? Interesują mnie dane za ubiegły rok. Do tego chciałbym porównanie z Urzędu Miasta z rozliczenia innych klubów/stowarzyszeń w mieście. Jak procentowo to wygląda ?

 7. śmiechu warte to wszystko, prawda jest taka, że to miasto powinno zarządzać klubem bo daje pieniądze. Sponsorzy to chyba dają na wapno do wysypywania linii na boisku. wieczne kłótnie, afery, swary jakieś nie wiadomo o co??? a drużyna w rozsypce. Zadęcie jak w ekstraklasie, a efektów brak.

  • Nikt ci nie odpowie bo rysio zostawił taki burdel w papierach że nikt tego już nie ogarnia. Sposcil LKS do a klasy i zondzi z zaplecow. Za pół roku wystompi jako zbawca bo przecież za jego czasów była 4 liga. mariuszek też wróci z kodnia i znowu będziemy mieli cudowny drim tim:D

 8. Jak to jest że sponsorzy dają innym klubom we Włodawie drugie tyle co otrzymali od miasta a Włodawiance tyle że wystarczy na wapno od linii ? Może nie chcą dać bo zarządzanie klubem mało przejrzyste i nie chcą mieć z takim klubem nic wspólnego ?

 9. a jakie są inne kluby piłkarskie we Włodawie?? 😉

 10. A gdzie jest napisane powyżej że chodzi o kluby piłkarskie ?

 11. Nie lubię już Polski | 24 czerwca 2018 at 01:19 |

  Od lat w otoczeniu władz klubu jest gość, który miał wyroki za przekręty na publicznej kasie. Włodawianka ma taki status prawny, który nie wymaga rzetelnego rozliczania. Innym słowem dajesz miejskie 90 kafli rocznie i nie masz nad tym żadnej kontroli. NIkt kto ciężko pracował na swoje pieniądze nie dofinansuje klubu, który ma taki potencjał do kręcenia lodów. Dla nich nawet lepiej, że bujają się po aklasowych kartofliskach Więcaszki i reszta poszła grać do Różanki. Koszty mniejsze, nikt o nowe korki ich nie prosi etc. Hulaj dusza piekła nie ma. A te kilka stów z biletów co dwa tygodnie jak wpadało tak wpada.

 12. Brak kompetencji w zarządzie a nie polityka przeszkadza piłkarzom kibicom w normalnej działalności a działacz z Kodnia na pewno nie jest działaczem z prawdziwego zdarzenia a jedynie koniunkturalnym działaczem pisowskim który nie zdąrzy cokolwiek zrobić a chwali się jakby dokonał odkrycia co najmniej na poziomie do nagrody Nobla. Jest bardzo wielu prawdziwych działaczy społecznych we Włodawie nie tylko działających w sporcie bez rozgłosu i chwalenia się byle jakim sukcesem Kodnia albo napisaniem prostego wniosku przecież jak się gdzieś działa to trzeba coś umieć zrobić,ale może geniusz z Kodnia jest wyjątkowym działaczem to niech się chwali nawet tym czego nie robi ale najważniejszy dla niego jest “być”- szkoda słów.

 13. Powinni być zarejestrowani w KRS. Ściemniają że to powołanie nowego podmiotu. To nieprawda. Po prostu musieliby składać sprawozdania finansowe – a wałków pod stołem nie chcą pokazać.

 14. Władzom klubu tak naprawdę niezależy na Włodawiance. To tylko narzędzie polityki gówniarza pracującego w Kodniu. Dopóki gnidy nie pogonimy nic się nie zmieni.

 15. Selekcjoner | 24 czerwca 2018 at 08:42 |

  Na mieście mówi się czy w tym nowym budynku co miasto buduje na stadionie, Zarządowi klubu najbardziej zależało na kuchni. Po jaki ch*j kuchnia piłkarzom, chyba na alkoholowe imprezy zarządu z Kodnia.

 16. Włodawiak | 24 czerwca 2018 at 10:20 |

  Panie burmistrzu Adudyt zrobić jak tu już ktoś pisał, wszystkiego się dowiemy. Czy to takie trudne? Czemu pozwala im pan na takie działania?

 17. Ludzie czytajcie przepisy! Nadzór nad stowarzyszeniami ma starosta! Nie słuchajcie głupot co opowiadają rysie mariusze leszki i zwłaszcza daniele. Oni mają w tym jakiś interes chyba żeby było jak jest bo przecież oni znają się na wszystkim najlepiej!

 18. Banera wamexu dawno nie było na stadionie, gdzieś przez rok nie było na pewno , wiem bo chodzę tamtędy. Kiedyś był inny ale go zdjęli chyba w tamte lato.Całkiem inny nowy zawiesili pod koniec maja.Tak że to na stoprocent jest kłamstwo w tym oświadczeniu zarządu

 19. Wystarczy wejść na mapy google aby wiedzieć od kiedy wisi baner, mała podpowiedź mamy są z 2013 roku 😉

 20. A google robiło aktualne zdjęcia w 2017 roku ? Baner wisiał w od 2013 ale został zdjęty w 2017 i powieszony w 2018 ponownie.

 21. chyba normalne, że banery trzeba wymieniać na nowe, farba i te sprawy

  • Towarzysz Chruszczow | 25 czerwca 2018 at 16:15 |

   Chyba normalne, że ktoś za to płaci i ktoś za to bierze kasę. Kto wziął hajs za baner w jakiej wysokości? Jakbym Ci na drzwiach powiesił reklamę też byś się intersował nie? A może by nawet naszła Cię refleksja czemu ktoś zgarnia hajs za wieszanie reklam na mojej ścianie?

   • Towarzyszu to Ty nie wiesz, że płot jest wszystkich Włodawiaków i mi osobiście nie przeszkadza, że wisi na nim baner sponsora Włodawianki 😉
    Jak by wisiał baner Różanki, czy Orchówka to może bym i się poczuł dotknięty, ale nie na tyle aby do prokuratora lecieć;)
    A problem nie jest w banerze, “wisi, nie wisi? o to jest pytanie?” a w zarządzaniu mieniem publicznym przez dyrektora, który nie wie co komu i za ile obiecał. Mam nadzieję, że ustalenia prokuratury zostaną podane do informacji publicznej oraz audyt w księgowości MOSIRu od 2013 roku też. Wpływały pieniądze, czy nie, i to nie za jeden baner sponsora Włodawianki, ale za wszystkie banery, które w przeciągu 10 lat tam wisiały.

 22. 90 % środków które wydatkuję Włodawianka pochodzi z dotacji publicznych m.in. z Urzędu Miasta. Środki te są podawane kontroli ze strony urzędu i rozliczane w corocznym sprawozdaniu finansowym.

 23. Rozumiem że 10% procent to datki od sponsorów itp. Czy to nie podlega kontroli w sprawozdaniu rocznym ?

 24. Cytat z profilu Mosir Włodawa “Takie oto pismo dostałam od dyrektora firmy Wamex.Potwierdza on moją wersję wydarzeń a mianowicie Zarząd MLKS Włodawianka oszukał swojego sponsora.Mnie jako Dyrektora Jednostki Samorządu Terytorialnego obowiązuje dyscyplina finansów publicznych i inne przepisy prawne które Dyrektora prywatnej firmy jaką jest Wamex nie dotyczą.Prawo nie pozwala by ta reklama wisiała na ogrodzeniu stadionu bez umowy z MOSiR. Zarząd Włodawianki wydał kłamliwe oświadczenie za które każdy z członków Zarządu odpowie osobiście i nie jest zainteresowany polubownym załatwieniem sprawy. Moją intencją jest jak najbardziej wspieranie MLKS Włodawianka/ przykładów na to jest dużo,chociażby ten że na stażu w MOSiR obecnie zatrudniamy trenera drużyny juniorów Klubu, co jest dla nich sporą comiesięczną oszczędnością .Obecnie ruch jest po stronie Zarządu,może ktoś im podpowie jak powinni się zachować.Moje zachowanie określają konkretne przepisy prawa. Teresa Zalenska-Sak” Co na to najmądrzejsi z zarządu ?

  • wafel mariuszka już się pulta jak zawsze. zwala wszystko na staary zarząd tylko zapomina że pozują razem do słitaśnych fotem z kręciną co ludzie widzą i nikt już się nie da nabrać na takie słodkie pierdzenie. niech sąd zbada tą sprawę i wtedy zobaczymy co powie ten wielki bisnesmen kturemu maszy się stołek presesa i ten nastepny bisnesmen z siedlec ktory tylko pierd…. glupoty umie na srejbukach. cieplutko się już robi oj cieplutko czekam kiedy wyjdoł nastepne fakturki bo to podobno wieszholek gury lotowej.

  • najwyższy czas sprawdzić umowy i faktury w MOSIRze, może to nie jedno takie zaniedbanie.

   • Danie nie pultaj się tylko razem z Mariuszem i leszkiem przestańcie kryć lysego. Lepszej okazji do zrobienia pozadku nie będzie

 25. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki