Ostatni moment na zgłoszenie do budżetu obywatelskiego

Masz pomysł co trzeba zmienić w mieście? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe lub kulturalne? Nie czekaj! Zgłoś swoją propozycję w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski można składać tylko do 30 kwietnia w sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie.

50.000 zł tyle miasto przeznaczyło w tym roku z rezerwy celowej na budżet obywatelski. Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z tych środków jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta,budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

– Budżet obywatelski to we Włodawie nowość. Postanowiliśmy go wprowadzić, by mieszkańcy mogli sami zdecydować o przedsięwzięciach realizowanych w naszym mieście. Zachęcam mieszkańców do zgłaszania swoich propozycji. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Propozycje można składać do 30 kwietnia za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.um.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.

Zarządzenie Burmistrza

Formularz zgłoszeniowy

2 komentarzy "Ostatni moment na zgłoszenie do budżetu obywatelskiego"

  1. ZGŁASZAM PODWYŻKĘ DLA PREZES I WICEPREZESA MPGK

  2. Budżet obywatelski to bardzo fajna rzecz, ale trudno coś sensownego zrobić za 50 tys.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki