Orle w tarapatach

Paliwowy gigant – koncern Orlen z Płocka zgłosił do włodawskiej prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o jedną z włodawskich stacji paliwowych, która nie tylko z nazwy łudząco przypomina stacje Orlenu.

Jak mówi Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie, sprawa jest jeszcze bardzo świeża. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jedna z włodawskich firm może naruszać prawo własności przemysłowej. Zawiadomienie wpłynęło z płockiej centrali koncernu Orlen – wyjaśnia pani prokurator. Choć nie zdradza, której firmy zgłoszenie dotyczy, to nietrudno się domyśleć, że chodzi o stację zlokalizowaną przy ul. Chełmskiej. Dopiero wnikliwe oko dostrzeże, że nie nazywa się ona Orlen, a Orle. Poza tym włodawska stacja używa bardzo podobnego do orlenowskiego logo z motywem orła i przypominających banerów reklamowych przypominających orlenowskie. Wszystko wskazuje na to, że – niezależnie od finału śledztwa prokuratorskiego – Orlen będzie dochodził swoich praw w sądzie. Z pewnością gigant będzie też chciał od właściciela stacji uzyskać jakieś zadośćuczynienie. O jakich kwotach będzie mowa, na razie pozostaje tajemnicą.

Nowy Tydzień

1 Komentarz do "Orle w tarapatach"

  1. Prawo jest prawem, ale przykro, że u nas paliwo jest średnio o 30 groszy droższe. Może tu jest sprawa dla UOKiK. Po remoncie stacji Orlenu ceny początkowo spadły (walka o klienta?) a potem wszystko wróciło do włodawskiej „normalności”

  2. Muszyński pomoże. Obiecał w kampanii wybirczej2

  3. Dlaczego we Włodawie ceny paliw są o 30 gr. wyższe niż w gdziekolwiek indziej?

  4. Wiesław ma się zająć cenami paliw we Włodawie, obiecał że obniży.

  5. Janusze biznesu…..

  6. ASF WŁODAWA: STAWKI X2. ADAMKI. LACK

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki