Orle w tarapatach

Paliwowy gigant – koncern Orlen z Płocka zgłosił do włodawskiej prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o jedną z włodawskich stacji paliwowych, która nie tylko z nazwy łudząco przypomina stacje Orlenu.

Jak mówi Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie, sprawa jest jeszcze bardzo świeża. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jedna z włodawskich firm może naruszać prawo własności przemysłowej. Zawiadomienie wpłynęło z płockiej centrali koncernu Orlen – wyjaśnia pani prokurator. Choć nie zdradza, której firmy zgłoszenie dotyczy, to nietrudno się domyśleć, że chodzi o stację zlokalizowaną przy ul. Chełmskiej. Dopiero wnikliwe oko dostrzeże, że nie nazywa się ona Orlen, a Orle. Poza tym włodawska stacja używa bardzo podobnego do orlenowskiego logo z motywem orła i przypominających banerów reklamowych przypominających orlenowskie. Wszystko wskazuje na to, że – niezależnie od finału śledztwa prokuratorskiego – Orlen będzie dochodził swoich praw w sądzie. Z pewnością gigant będzie też chciał od właściciela stacji uzyskać jakieś zadośćuczynienie. O jakich kwotach będzie mowa, na razie pozostaje tajemnicą.

Nowy Tydzień

1 Komentarz do "Orle w tarapatach"

 1. Prawo jest prawem, ale przykro, że u nas paliwo jest średnio o 30 groszy droższe. Może tu jest sprawa dla UOKiK. Po remoncie stacji Orlenu ceny początkowo spadły (walka o klienta?) a potem wszystko wróciło do włodawskiej “normalności”

 2. Muszyński pomoże. Obiecał w kampanii wybirczej2

 3. ????????? | 20 lipca 2017 at 11:51 |

  Dlaczego we Włodawie ceny paliw są o 30 gr. wyższe niż w gdziekolwiek indziej?

 4. Wina Tuska

 5. Muszynski zaprasza na tańce

 6. Wiesław ma się zająć cenami paliw we Włodawie, obiecał że obniży.

 7. Podziękujcie PISuarom !

 8. polacy są dziwni | 21 lipca 2017 at 08:27 |

  Janusze biznesu…..

 9. ASF WŁODAWA: STAWKI X2. ADAMKI. LACK

 10. swojak piszesz o swoim ojcu

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki