Ognisko koronawirusa w szkole podstawowej we Włodawie. Zakażony jest nauczyciel i pracownicy obsługi

W szkole podstawowej nr 3 we Włodawie stwierdzono zakażenie u 4 pracowników: jednego nauczyciela i 4 pracowników administracyjno-gospodarczych. Decyzje o ewentualnej nauce zdalnej zapadną po otrzymaniu kolejnych wyników badań.

– W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano jedno nowe ognisko COVID- 19 –w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie – czytamy w komunikacie sanepidu.

W ognisku potwierdzono do tej pory pięć zakażeń, w tym u jednego nauczyciela i 3 pracowników administracyjno-gospodarczych oraz u jednej osoby z kontaktu. Kwarantannie poddano 79 osób. – Są to wyłącznie osoby dorosłe, pracownicy szkoły i ich rodziny, a nie uczniowie. Sanepid nie stwierdził ryzyka zagrożenia dla dzieci. Po otrzymaniu kolejnych wyników badań wśród pracowników, będziemy podejmować dalsze decyzje o ewentualnym przejściu na nauczanie całkowicie zdalne – tłumaczy Janusz Korneluk, dyrektor SP nr 3 we Włodawie.

Dalszą część wiadomości przeczytają Państwo na łamach serwisu KurierLubelski.pl

1 Komentarz do "Ognisko koronawirusa w szkole podstawowej we Włodawie. Zakażony jest nauczyciel i pracownicy obsługi"

 1. Na co pan czeka Sanepid swoje a to pan jest odpowiedzialny za zdrowie dzieci w takiej sytuacji jaka jest w szkole powinien pan zarządzić zdalne nauczanie puki nie jest za pózno.

 2. Nie ma co czekać na wyniki z Sanepidu oni mają czas a tu chodzi o zdrowie dzieci ,byle jakie przeziębienie jest niebezpieczne ,Panie Dyrektorze Korneluk pan bierze na siebie odpowiedzialność .

 3. Panie Korneluk niech pan nie zamyka szkoły. Nie panikujcie. Nie zdalnej nauce!

 4. Przestańcie siać panikę.

 5. Brak jest rzetelnych informacji które by uspokajały. Ludzie panikują a Sanepid Włodawski, Pan Burmistrz i Starosta milczą. Mniej plotek a więcej konkretów. Na stronie SP2 informacje o spisie rolnym zamiast o informacji jak wygląda sytuacja w tej szkole czy są tam uczniowie lub pracownicy na kwarantannie.

 6. Właśnie na Sesji Burmistrz powiedział że zamykają Szkołę 3 do 9 pażdziernika. Są nowi chorzy

 7. Ela widocznie nie masz dzieci co nie panikujcie ? są nowe zarażenia każdy rodzic boi się o swoje dziecko i rodzinę ,Panie Dyrektorze Korneluk podjął pan i Burmistrz słuszną decyzję brawo nauczanie zdalne w tej sytuacji .W ubiegłym roku szkolnym było zdalne nauczanie i nie było zachorowań ,a dziś co się dzieje nic nauczycielom nie będzie jak będą pracować zdalnie.Życzę zdrowia,

 8. To samo niedługo w SP2. Jeden nauczyciel już chory…

  • nie panikuj trzęsimajtku przecież facet kilka tygodni był już na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z innymi pracownikami. LUDZIE NAUCZCIE SIĘ SŁUCHAĆ I CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM! ale nie wy woli1cie słuchać i powtarzać plotki

 9. Nie facet, a kobieta i nie od kilku tygodni, tylko od kilku dni…

 10. Gdzie jest starosta? Wirus panoszy się na naszym terenie a On milczy. Czy podjęto jakieś działania żeby zabezpieczyć pozostałe szkoły? Czy wykonano jakieś testy wśród pracowników? Już był przypadek w Modrzaku. Na szczęście w czasie wakacji. Czy teraz ktokolwiek monitoruje sytuację? Jak przygotowane są służby do nowej fali? Panie Starosto żądamy informacji! Mieszkańcy mają prawo wiedziec. Wszyscy mówią o mieście a Co z okolicznymi miejscowościami? O nich nikt jak zwykle nie pamięta!

 11. Co ze szpitalem Panie Starosto, tam też jest ognisko. Też zamknięcie jak szkołę?

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki