Odpowiedź Burmistrza Włodawy na list otwarty mieszkańców

Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na list otwarty mieszkańców Miasta Włodawy w sprawie ostatnich przypadków nadmiernego zredukowania koron drzew na terenie, naszego miasta, chciałbym poinformować, że zostały podjęte kategoryczne działania mające na celu wykluczenie takich sytuacji w przyszłości. We wszystkich odnotowanych przypadkach wszcząłem postępowanie administracyjne w kierunku naruszenia przepisów ustawy o ochronie przyrody.

Niezależnie jednak od działań wymierzających karę pieniężną za zbyt silnie zredukowaną koronę drzew, w pełni zgadzam się z opinią o potrzebie wdrożenia działań edukacyjnych podnoszących świadomość ekologiczną.

Jestem również głęboko przekonany, iż Miasto pełniąc rolę gospodarza winno aktywować, organizować i koordynować działania na rzecz tworzenia wysokiej jakości przestrzeni publicznej w tym przez planowaną gospodarkę drzewostanem i szerzej terenami zielonymi.

Przychylając się do Państwa prośby, postaram się, by podjęte działania doprowadziły do wypromowania Włodawy, podkreślając jej walory ekologiczne i turystyczne, które z czasem stałyby się wyjątkową promocją Miasta i Regionu.

W przypadku wątpliwości lub pytań związanych z uzyskanie zezwolenia na usunięcia drzewa lub krzewu z terenu miasta Włodawa, informacją służą pracownicy Urzędu Miejskiego we Włodawie pod nr tel. 82 57021 444 wew. 34, pokój nr 12.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Odpowiedź Burmistrza Włodawy na list otwarty mieszkańców"

 1. włodawiak | 13 lutego 2018 at 13:45 |

  Takie małe miasteczko, wszyscy się znają i nie można było tego jakoś uzgodnić i zapobiec błędom ?Każdy robi co chce jak ma jakiś interes,później wszyscy mieszkańcy cierpią.

 2. Widocznie wodzirej nie miał czasu zajmować się takimi bzdetami, bo był na jakiejś imprezce i się tam lansował.
  Tak na marginesie, to kto mu takie żałosne pisma pisze, tragedia.

 3. Tak ponoć lubi balety. Ostatnio tańce do rana w podkowie z małolatami. Jakiś blady był w czasie przysięgi terytorjalsów.

 4. On chyba cały czas taki “blady”. Jak był na spotkaniu Włodawianki, to też wygadywał głupoty, co widać spowodowane było jego bladością. Tak to już trwa czwarty rok ta jego bladość

 5. Są takie osoby co tylko mącą nikt im nie dogodzi zawsze fala krytyki z tymi drzewami bardzo dobrze Pan zrobił w końcu te wrony przestaną brudzić i hałasować ktoś kto mieszka w pobliżu tych drzew jest szczęśliwy że korony zostały przycięte te ptaszyska nie dawały spokoju .Dziękuję ,za spokój a tymi pismakami to niech Pan się nie przejmuje im zawsze będzie żle co by kto i jak nie zrobił . Niech zajmą się swoim “podwórkiem” odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu .

 6. przy przychodni zdrowia na Piłsudskiego właśnie odbywa się rzeź zieleni wysokiej

 7. Najwięcej mają do powiedzenia ci którzy w życiu drzewa nie posadzili.

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki