O ZNALEZIONEJ GOTÓWCE POWIADOMIŁA POLICJANTÓW – DZIĘKUJEMY ZA UCZCIWOŚĆ!

W sobotę mieszkanka Włodawy przyniosła do komendy znalezione etui z dowodem osobistym, kartą bankomatową i pieniędzmi w kwocie 200 złotych. Dzięki uczciwości kobiety zgubione rzeczy bardzo szybko trafiły do właściciela. Dziękujemy za godną naśladowania postawę.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem we Włodawie. Do dyżurnego komendy zgłosiła się kobieta, która znalazła na chodniku etui z dokumentami i pieniędzmi. Okazało się, że wewnątrz znajdowały się dowód osobisty, karta bankomatowa, a także 200 złotych. Dyżurny przyjął znalezione przedmioty i w niespełna pół godziny odebrał telefon od ich właściciela, który zadzwonił do komendy informując o fakcie zgubienia.  Dyżurny uspokoił mieszkańca Warszawy informując mężczyznę, że zagubione przedmioty zostały przyniesione przez uczciwą mieszkankę Włodawy, dzięki której szybko je odzyskał.

Dziękujemy za uczciwość i godną naśladowania postawę. Przypominamy, że znalezione pieniądze oraz przedmioty posiadają właściciela. Wbrew powiedzeniu „znalezione nie kradzione” nieoddanie znalezionej rzeczy jest przestępstwem określanym prawnie jako przywłaszczenie, za co grozi odpowiedzialność karna.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa