Nowy rok w szkolnych ławkach a nie w domu

Pomimo licznych obaw rok szkolny 2021/22 dzieci rozpoczęły w ławkach, a nie w domu przed komputerem. Nauka ma się odbywać zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – dezynfekcja, dystans, maseczka.

Rewolucji nie będzie

Maseczki dla uczniów i nauczycieli w częściach wspólnych, dezynfekcja i częste mycie rąk, wietrzenie sal, konsultacje dyrektorów z sanepidem, plany lekcyjne ułożone tak, aby uczniowie przychodzili i wychodzili ze szkoły o różnych godzinach – to niektóre z podstawowych zasad reżimu sanitarnego wprowadzone w szkołach na terenie całego kraju. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz żeby nauka stacjonarna trwała jak najdłużej.

– Mamy nadzieję, że rozpoczęty w środę rok szkolny będzie dużo bardziej łaskawy niż poprzedni. Będziemy stosować się do wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Mamy zabezpieczone maseczki i płyny dezynfekujące, składaliśmy wniosek o zabezpieczenie tych środków. Jeśli chodzi o maseczki, apelujemy do rodziców, aby sami wyposażali w nie uczniów. Jeśli ktoś zapomni, na pewno dostanie ją od nas – mówi Arlena Krawczuk, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. – W naszej szkole wszystkie klasy uczą się w swoich salach. Nie ma przechodzenia do innych pomieszczeń. Robią to tylko nauczyciele. Wyjątkiem jest oczywiście pracownia informatyczna.

Wszystkie szkoły we Włodawie będą bazowały na dotychczasowych doświadczeniach.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Nowy rok w szkolnych ławkach a nie w domu"

  1. jestem ciekaw jak długo, będziecie się opierać tej PLANdemi?

  2. Tradycyjnie w połowie października będzie nauka zdalna…

  3. Maseczki dla uczniów i nauczycieli!? Czy wszyscy tego przestrzegają we włodawskich szkołach? Wątpię ….

  4. Przecież koronawirus będzie już cały czas, jak grypa. Szczepionka bo osoba zaszczepiona może nie chorować albo przejść łagodniej. A tylko ciekawe, jak długo będzie cyrk, zimą obostrzenia a latem ich brak.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.