Nowe przejście graniczne w woj. lubelskim? Potrzebne jest odbudowanie mostu na Bugu

Józef Górny, zastępca prezydenta Chełma, złożył w Urzędzie Marszałkowskim projekt wystąpienia do rządu. Chodzi o szybkie wszczęcie rozmów ze stroną białoruską na temat utworzenia kolejowego przejścia granicznego Orchówek -Tomaszówka.

Prezydent Górny działa z upoważnienia samorządów podregionu chełmsko-zamojskiego zainteresowanych korzyściami, jakie mogą się wiązać z uruchomieniem szlaku szerokotorowego z Orchówka do Zawady k. Zamościa. To wspólny interes takich miast jak Zamość, Krasnystaw, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec i Włodawa.

– Przedstawiciel marszałka otrzymał już jedną wersję wniosku – mówi Józef Górny. – Poprosił jednak o uzupełnienie dokumentu o dodatkowe informacje. Dotyczyły one potencjału gospodarczego ośrodków zainteresowanych naszym przedsięwzięciem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Nowe przejście graniczne w woj. lubelskim? Potrzebne jest odbudowanie mostu na Bugu"

 1. łał, to we Włodawie będzie Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kolejowe Przejście Graniczne, nowe zakłady pracy istne eldorado i to wszystko dzięki przewodniczącemu.

 2. kolejnazimaasniegunima | 6 lutego 2017 at 12:33 |

  Kampania ruszyła :))) te same mrzonki i brednie od dwóch dekad…

 3. Następny sukces Wiesława!!! Wiesławowi nikt nie dorówna, to z jego inicjatyw Włodawa odnosi takie sukcesy gospodarcze.

 4. temat wraca jak co roku przed wyborami:)

 5. Nawet Don Franchesko tak wiele nie naobiecywał ile jego uczeń obiecuje. Jednak wspólna partia, nauczyła ich jednego, że najważniejsze są obiecanki, natomiast realizacja nie musi nastąpić, ponieważ ludzie żyją opowiastkami.

 6. hahaha, a juz umowy podpisywal, juz wital sie z gaska.

 7. bedzie przejscie, huraaa, nie wazne srodki unijne, najwazniejsze, ze wiesio przetnie wstege i krokiem tanecznym ze spiewem na ustach przejdzie nowym mostem na druga strone rzeki.

 8. kolejarka | 13 lutego 2017 at 17:45 |

  Most potrzebny bo w tym miejscu może być przejście drogowe. Ciekawe czy Pan Górny był kiedyś w Orchówku w miejscu starego mostu. i jeszcze jedno szlak nr 82 jest szlakiem zamkniętym technicznie bez urządzeń zabezpieczenia ruchu. Kto to odbuduje?? a torowiska też super stare trzeba nowe. Kto da kasy??? Może jednak tym miejscu przejście drogowe??? zamiast w zbereżu???

 9. Plan brzmi imponująco i oby się udał! Fakt, że temat powraca od lat, ale tym razem stopień zaangażowania wielu samorządów daje światełko w tunelu. Oby rządy obu krajów się dogadały, a przecież relacje z Białorusią jakby się ocieplają.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki