Nietrzeźwy, poszukiwany i bez uprawnień

Urszulińscy policjanci zatrzymali 43-latka, który wsiadł za kierownicę mimo braku uprawnień. Jak się okazało był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, ze jest także poszukiwany.

Wczoraj po 21.00 urszulińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Babsk kierującego audi. Badanie alkomatem wykazało, że 43-letni mieszkaniec gminy Cyców ma w organizmie ponad promil. Na dodatek policjanci ustalili, że kierował pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez włodawski sąd. Mężczyzna miał do odsiadki ponad 3 tygodnie za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Mundurowi zatrzymali poszukiwanego i umieścili w policyjnym areszcie. Dzisiaj po wpłaceniu grzywny został zwolniony. 43-latek odpowie również przed sądem za swoje postępowanie. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe oraz zakaz kierowania pojazdami.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa