Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji

Dwa uszkodzone samochody to efekt wczorajszej kolizji spowodowanej nieprawidłowym wyprzedzaniem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Zbliżający się okres świąteczny charakteryzuje się wzmożonym ruchem zarówno pieszym jak i kołowym. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego możemy uniknąć wypadków i kolizji.

Wczoraj o godz. 10.30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Różanka. Na miejscu funkcjonariuszka ustaliła, iż kierujący pojazdem Skoda 31-letni mieszkaniec gminy Hanna, wyprzedzając inny pojazd nie zachował należytej ostrożności, wskutek czego doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem m-ki Fiat, kierowanym przez 69-letniego mieszkańca gminy Hanna. Oboje byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne. Sprawca został ukarany mandatem karnym zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych. Kierujmy pojazdami z rozwagą, a zawsze dojedziemy do celu. Czasami chwila nieuwagi może nas wiele kosztować.

KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki