Nielegalny tytoń

Wczoraj włodawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli prawie 9 kilogramów nielegalnego tytoniu, papierosy bez znaków akcyzy oraz sprzęt do ich produkcji. Funkcjonariusze znaleźli towar na posesji 47-latka z gminy Wola Uhruska, któremu został już przedstawiony zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych.

Włodawscy policjanci do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą podczas wspólnych działań z Krajową Administracją Skarbową z Białej Podlaskiej zabezpieczyli prawie 9 kilogramów suszu tytoniowego, krajankę tytoniową oraz papierosy bez znaków akcyzy, które wytwarzane były tak zwaną „metodą chałupniczą”. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli sprzęt do nielegalnej produkcji papierosów:  maszynkę do nabijania papierosów i gilzy papierosowe.  Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u 47-latka z gminy Wola Uhruska.

Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało wyliczone na blisko 5 000 złotych. Policjanci przedstawili już 47-latkowi zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki