Nielegalna produkcja papierosów zlikwidowana

Włodawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli prawie 3500 nielegalnie wytwarzanych papierosów oraz materiały do ich produkcji. Towar został znaleziony przez mundurowych u 60-latka z Włodawy. Śledczy przedstawili mu zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Włodawscy policjanci do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą razem z Krajową Administracją Skarbową z Białej Podlaskiej zabezpieczyli prawie 3500 gotowych papierosów wytworzonych tak zwaną „metodą chałupniczą” zapakowanych w paczki. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli ponad 500 sztuk gilz papierosowych, ponad 300 pustych paczek po papierosach, krajankę tytoniową oraz nabijarkę do tytoniu.

Towar został zabezpieczony przez mundurowych podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 60-latka z Włodawy. Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało wyliczone na ponad 3 000 złotych. Policjanci zatrzymali włodawianina, któremu  śledczy przedstawili zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Komentuj jako pierwszy na "Nielegalna produkcja papierosów zlikwidowana"

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki