Nielegalna „dostawa z powietrza” przejęta przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, po raz kolejny zapobiegli trafieniu do obiegu nielegalnych wyrobów tytoniowych, przemyconych przez granicę „drogą powietrzną”. Do sprawy zatrzymano mężczyznę, który odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

24 kwietnia br., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, zauważyli w przestrzeni powietrznej drony, które przemieszczały się z kierunku wschodniego. Dzięki urządzeniom obserwacyjnym, funkcjonariusze Straży Granicznej monitorowali trasę ich lotu. Okazało się, iż bezzałogowe statki powietrzne, miały podwieszone pakunki, które zostały zrzucone w pobliżu granicy. Po tej operacji drony wyleciały z terytorium naszego kraju.  

Funkcjonariusze SG w trakcie prowadzonych działań sprawnie dotarli w miejsca , w które zrzucono pakunki. Okazało się, iż przelot dronów związany był z przemytem wyrobów akcyzowych. W zabezpieczonych pakietach, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 130 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 90 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mieszkańca Chełma, który poniesie teraz odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego.

Jest to już kolejny w tym miesiącu przypadek, w którym funkcjonariusze NOSG, udaremnili przemyt papierosów „drogą powietrzną”. Wcześniej w nocy z 8/9 kwietnia br. funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy przemycone przy użyciu motolotni.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 17 mln zł.

1 komentarz "Nielegalna „dostawa z powietrza” przejęta przez Straż Graniczną"

  1. Bardzo ciekawy pomysł na transport artykułów tytoniowych. Nowa technologia staje się dostępna dla tzw. przeciętnych Kowalskich. Proponuję dokonanie sprawdzenia (kompleksowej kontroli) pracowników służb mundurowych czy w ubraniach cywilnych i służbowych nie posiadają tzw. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Skoro palą je wszyscy palacze to zapotrzebowanie jest duże i tzw. przyzwolenie społeczne na przemyt jeszcze większe. Może warto się zastanowić czy nie należy obniżyć ceny wyrobów Polskich, po to by przemyt nie był opłacalny. Niby mechanizm prosty ale władza (jaka ona by nie była Pisiory, POpaprańcy itp.) z tym sobie nie radzi. Osoba handlująca ruskim tytoniem, alkoholem czy paliwem jest traktowana przez społeczeństwo jak normalny pracownik, z tą różnicą, że ja idę na 7:00 do pracy a ona jedzie po zaopatrzenie do ruskich.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki