Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie

Niskie temperatury w okresie jesienno-zimowym to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia bezdomnych, seniorów czy osób pod działaniem alkoholu czyli grupy szczególnie narażonej na wychłodzenie. Policjanci w tym okresie zwracają szczególną uwagę na takie osoby i monitorują miejsca gdzie mogą przebywać. Policja apeluje także, aby nie pozostać obojętnym kiedy ktoś potrzebuje pomocy, bo jeden telefon może uratować komuś życie.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Należą do nich bezdomni, seniorzy czy osoby pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze podczas pełnionych służb sprawdzają także pustostany, ogródki działkowe czy altanki, ponieważ właśnie w tych miejscach najczęściej znajdują się bezdomni, którzy aby się zagrzać mogą rozpalać tam ogniska, co może być bardzo niebezpieczne. Stróże prawa monitorują sytuację takich osób, informują o instytucjach pomocowych i zagrożeniach wynikających z niskich temperatur.

Przed nami pierwsze przymrozki dlatego apelujemy, żeby nie wahać się dzwonić na numer alarmowy kiedy widzimy osoby starsze, bezdomne, pod działaniem alkoholu znajdujące się w okolicznościach które mogą spowodować wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki